Aktualności Aktualności

Rekord zasięgu Teslą

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Tesla Shuttle, start-up oferujący przewozy między miastami, dojazd na lotniska i usługi szoferskie samochodami Tesla spróbuje niedługo pobić rekord świata w przejechanych kilometrach na jednym ładowaniu.

Nietypowa wyprawa Tesli

Ruszając 19 sierpnia z Poznania zespół Tesla Shuttle pojedzie do Łodzi, później do Wrocławia, wróci do łodzi i ponownie ruszy do Wrocławia, aby tam w okolicy Supercharger Kostomłoty zakończyć podróż. Planowo cała podróż zajmie około 24 godzin zakładając średnią prędkość 35–40 km/h.

Obecnie rekord, który próbuje pobić tesla Shuttle, należy do zespołu Tesla Owners Italy (5 kierowców), którzy przejechali 1078 kilometrów Teslą Model S 100D. Jest to model o największym zasięgu, co zawdzięcza dużej baterii (100 kWh) i dwóm silnikom. Oficjalnie podawany zasięg tego modelu to 539 kilometrów, jednak jadąc powoli można znacznie go wydłużyć wyciskając dodatkowe kilometry z baterii 100 kWh. Dodatkowo pomóc może wyłączenie klimatyzacji, radia i dopompowanie opon.

Start-up oferuje przewozy samochodem elektrycznym

Tesla Shuttle uruchomiła właśnie usługi przewozów szoferskich z Wrocławia. Pierwszą obsługiwaną trasą jest połączenie Wrocławia i Berlina. Model biznesowy zakłada jednak wożenie pasażerów do innych miast zgodnie z potrzebami klientów, w tym do Łodzi, Warszawy, Poznania, Krakowa, Katowic, Drezna, Pragi, Brna czy Ostrawy. Naturalnie przewozy komercyjne odbywają się w normalnych dopuszczalnych prędkościach, a nie 35–40 km/h!  Pasażerowie w Tesla Shuttle mogą wybrać dowolną muzykę dzięki usłudze Spotify, dopasować komfort jazdy temperaturą wnętrza i ogrzewaniem poszczególnych siedzeń, skorzystać z WiFi i podłączyć laptopa, telefon czy tablet do gniazdka 220 V.

Tesla Shuttle oferuje również odbiór i dowóz na lotnisko, a jej założyciele, mocno zakręceni na punkcie samochodów elektrycznych, pomogą w organizacji wydarzeń dotyczących elektryków  – włączając w to jazdy testowe Teslą i przygotowując prezentacje na temat rewolucji w transporcie.

Frajda z natychmiastowego przyspieszenia

Samochody elektryczne mają wiele zalet, od wygody związanej z ładowaniem w domu po frajdę jaką daje natychmiastowe przyspieszenie – które Tesla wyniosła na najwyższy poziom” – dodaje Tomasz Gać, współzałożyciel Tesla Shuttle oraz założyciel i CEO w Quriers, polskiej firmy kurierskiej, która ma w swojej flocie elektrycznego Nissana Leaf. “Samochody elektryczne pozwalają nam się uniezależnić od ropy, co pomaga gospodarce, pozytywnie wpływa na nasz budżet domowy i znacznie przyczynia się do osiągnięcia pokoju na świecie. Tak się składa, że wiele konfliktów zbrojnych dotyczy kontroli nad zasobami ropy i zależności od niej. Samochody elektryczne pomagają rozwiązać ten problem i “zdemokratyzować” rynek energii"– podkreśla, zwracając uwagę an różnorodne pozytywne skutki używania aut na prąd.

Kiedy transport zmienia się na lepsze

Carsharing, ridesharing i wygodne połączenia międzymiastowe to dowody na to, że transport zmienia się na lepsze,” zauważa Jacek Fior, współzałożyciel Tesla Shuttle i właściciel w Better Horizons. “Wszystkie zmierza do większego wyboru opcji dojazdu z punktu A do punktu B w zależności od naszych potrzeb w danej chwili. Samochody elektryczne dodatkowo sprawiają, że przejazd jest dużo przyjemniejszy".

"Samochody elektryczne są przyszłością, chociaż tak naprawdę już tutaj są" – mówi Zach Shahan, współzałożyciel Tesla Shuttle i dyrektor CleanTechnica. "Pod wieloma względami są one najlepszą na rynku opcją transportu, a my dodatkowo uważamy, że jeszcze fajniej jest kiedy wiezie nas kierowca w cenie, która  może konkurować z samolotem, pociągiem czy jazdą swoim samochodem. Jesteśmy również przekonani, że jazda samochodem elektrycznym daje ogrom frajdy i to właśnie chęć świetnej zabawy skłoniła nas do podjęcia wyzwania i próby pobicia rekordu!".

Źródło: materiały prasowe Quriers