Szczególnym zainteresowaniem cieszy się samochód Tesla Model 3, w okresie od lipca do września z linii produkcyjnej zjechało ponad 50 tysięcy egzemplarzy tego modelu. Model 3 dostępny jest w wersji z napędem na cztery koła oraz w wersji z napędem na dwa koła, dzięki czemu wzbudza jeszcze większe zainteresowanie.

Pojazd ten ma być budżetowym samochodem elektrycznym dla przeciętnego obywatela, stąd tak duże nakłady produkcyjne. Tesla podaje, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy wyprodukowano 83 500 samochodów. Najwięcej, bo 55 840 sztuk Modelu, 14 470 sztuk Modelu S oraz 13 190 sztuk Modelu X.

model 3

Rekordowy Model 3

Na portalu InsideEVs czytamy, że we wrześniu tego roku dostarczono 22 250 sztuk Tesli Model 3, zatem po raz pierwszy w historii jakikolwiek samochód plug-in przebił barierę 20 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w ciągu miesiąca. Tesla planuje wzmocnić swoją pozycję na świtowym rynku samochodów elektrycznych, budując fabrykę w rejonie Szanghaju. Kalifornijski producent planuje w tym roku dostarczyć na rynek 100 tysięcy sztuk Modelu X oraz S, czyli wyrównać sprzedaż tych modeli z roku ubiegłego, natomiast najważniejszym punktem sprzedaży, na którym skupia spółka Elona Musk’a, jest Tesla Model 3.

Źródło: orpa.pl, elektrowoz.pl, insideevs.com

Redakcja GLOBEnergia