Za nami kolejna, druga już edycja Europejskich Słonecznych Dni (ESD) – największego wydarzenia w Europie promującego energetykę słoneczną. Koordynatorem akcji był Instytut Energetyki Odnawialnej – polski organizator ESD.

 

W ramach Europejskich Słonecznych Dni, w dniach 1-13 maja 2012 r., odbyły się w całej Polsce wydarzenia na rzecz energii słonecznej. Celem kampanii jest dotarcie do świadomości potencjalnych użytkowników instalacji słonecznych oraz przekazanie im podstawowych wiadomości na temat możliwości wykorzystania czystej, bezpiecznej i efektywnej energii Słońca.

 

Tegoroczna edycja Europejskich Słonecznych Dni okazała się ogromnym sukcesem. W ponad 60-ciu wydarzeniach na terenie całej Polski udział wzięło blisko 10 tys. osób (dwa razy więcej niż w I edycji)! Rekordowa liczba organizatorów lokalnych eventów objęła: 22 jednostki edukacyjne, 17 producentów, dystrybutorów i instalatorów systemów słonecznych, liczne centra i koła naukowo badawcze, władze lokalne, agencje rozwoju regionalnego, stowarzyszenia regionalne, regionalne agencje energetyczne oraz organizacje pozarządowe. Na frekwencyjny sukces niewątpliwie miały też wpływ nowe, interesujące pomysły organizatorów i atrakcje, których podczas słonecznych wydarzeń nie zabrakło. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów solarnych, zwiedzić instalację, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach. Słoneczne wydarzenia pozytywnie oceniają również sami organizatorzy, a większość z nich zgłosiła już chęć udziału w przyszłorocznej edycji.

 

Na uwagę zasługuje fakt iż w tym roku, po raz pierwszy, oprócz przedstawicieli branży kolektorów słonecznych w Europejskich Słonecznych Dniach udział wzięły również firmy z sektora fotowoltaiki. Ogromne zainteresowanie kampanią, zarówno ze strony organizatorów jak i uczestników słonecznych wydarzeń świadczy o zwiększającej się świadomości ekologicznej Polaków.

 

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej, III edycji Europejskich Słonecznych Dni!
www.slonecznedni.pl
Zobacz galerię zdjęć z tegorocznej edycji kampanii http://www.slonecznedni.pl/galeria


Instytut Energetyki Odnawialnej