Kilkanaście godzin temu rozpoczął się w Australii, a już za kilka godzin zaczyna się w Stanach Zjednoczonych i Kandzie – czas zamówień najnowszego modelu pojazdu elektrycznego Tesla Motors o nazwie Tesla Model 3. 

Źródło: mytesla.com.pl

 
Jak mogliśmy przeczytać na oficjalnym Twitterze Tesla Motors, pierwsze osoby ustawiały się w kolejkach już dwa dni temu !
 
Zdjęcie: Pierwsza osoba oczekująca w kolejce już 29 marca przed salonem Tesla Motors w Kanadzie .  Źródło: Tesla Motors
 
Rezerwacja Modelu 3 na całym świecie została zaplanowana właśnie na dziś – 31 marca. Istnieją dwa sposoby, aby dokonać rezerwacji. Pierwszy, który pozwala uzyskać lepsze miejsce w kolejce to wizyta w lokalnym sklepie Tesli. Drugą możliwością jest dokonanie rezerwacji online, które zostaną otwarte z chwilą, gdy model zostanie zaprezentowany na żywo. Rezerwacja modelu kosztuje tysiąc dolarów amerykańskich. 
 
Produkcja Modelu 3 rozpocznie się pod koniec 2017 roku. Po rozpoczęciu produkcji dostawy będą realizowane począwszy od Ameryki Północnej (zaczynając na Zachodnim Wybrzeżu). Kolejno dostawy Tesli zostaną skierowane do Europy, następnie Azji i rejonów Pacyfiku. 
 
Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, z przejęciem informuje na swoim Twitterze o kolejnych wydarzeniach tak długo oczekiwanego dnia rezerwacji oraz premiery. Jak poinformował na swoim oficjalnym profilu 2 godziny temu: „Prezentacja Modelu 3 będzie relacjonowana na żywo o godzinie 8:30 czasu kalifornijskiego na stronie Tesla.com” 
 
W przeliczeniu na czas polski możemy spodziewać się tej relacji jutro (1.04) o godzinie 5:30
 
Dwa dni temu, Elon Musk pisał także o tym, że Tesla będzie musiała zwiększyć swoje plany produkcji Modelu 3, ze względu na bardzo duże zainteresowanie ze strony klientów – jako potwierdzenie swoich słów, zamieścił wyniki ankiety przeprowadzonej wśród potencjalnych klientów. Ponad połowa z nich odpowiedziała, że definitywnie decyduje się na zakup nowego modelu, 21% z nich czeka aby zobaczyć model w rzeczywistości, zaś 10% procent mimo, że nie dokonuje rezerwacji, jest zainteresowanych kupnem pojazdu. 
 
Jak dzień przedsprzedaży wyglądał w Australii?
 
Ponad 50 osób w Sydney oraz podobna liczba w Melbourne – wszystko po to, aby móc  zapłacić opłatę zabezpieczającą rezerwację wcześniejszej dostawy samochodu elektrycznego Tesla Model 3. Niektórzy postanowili stanąć w kolejce już dwa dni przed rozpoczęciem zamówień, mimo tego, że nie wiedzieli jak samochód będzie wyglądał, jak będzie przebiegała sama jazda oraz przede wszystkim, ile dokładnie będzie kosztował. Jest to duże zobowiązanie. 
 
Zdjęcie: Początek dnia przedsprzedaży w Australii.  Źródło: Elon Musk
 
Personel Tesli dbał także o dobrą atmosferę w kolejce. Pracownicy rozdawali słodkości dla oczekujących a personel w środku salonu  przygotowywał się do rozpoczęcia szczegółowego procesu przedsprzedaży. 
 
Źródło: Tesla Motors, gizmodo.com.au