Renac Power i jego brytyjski partner stworzyli najbardziej zaawansowaną wirtualną elektrownię (VPP) w Wielkiej Brytanii, instalując sieć 100 ESS (Energy Storage System – System Magazynowania Energii) na platformie chmurowej. Sieć zdecentralizowanych ESS jest agregowana na platformie chmurowej w celu świadczenia usług Dynamic Firm Frequency Response (FFR – Stałe Pasmo Przenoszenia), takich jak wykorzystanie zatwierdzonych zasobów aby szybko zmniejszyć zapotrzebowanie lub zwiększyć generację w celu zrównoważenia sieci i uniknięcia przerw w dostawie prądu.

Poprzez udział w przetargu na usługi FFR właściciele domów mogą uzyskać większe dochody, aby zmaksymalizować wartość energii słonecznej i baterii dla domów oraz zminimalizować koszty energii w domu.

System magazynowania energii

ESS składa się z hybrydowego falownika, akumulatora litowo-jonowego i EMS (Energy Management System – Systemu Zarządzania Energią), funkcja zdalnego sterowania FFR jest zintegrowana w EMS, co pokazano na poniższym schemacie.

Zgodnie z odchyleniem częstotliwości sieci, EMS będzie kontrolować ESS, aby pracował w trybie Self use, feed in mode i konsumpcji, które dostosowują przepływ mocy energii słonecznej, obciążenie domu oraz ładowanie i rozładowywanie akumulatora.

Cały schemat systemu VPP pokazano poniżej, 100 mieszkalnych ESS o mocy 7,2 kWh jest agregowanych za pośrednictwem sieci Ethernet i koncentratora przełączników jako jedna elektrownia VPP o mocy 720 kWh, podłączona do sieci w celu świadczenia usługi FRR.

Jeden Renac ESS składa się z jednego hybrydowego falownika 5 kW serii N1 HL współpracującego z jednym akumulatorem PowerCase 7,2 kWh, który pokazano na rysunku. Zintegrowany EMS z hybrydowym falownikiem serii N1 HL może obsługiwać wiele trybów pracy, w tym samoobsługę, użycie siły w czasie, tworzenie kopii zapasowych, FFR, zdalne sterowanie, EPS itp. i jest odpowiedni dla różnych scenariuszy zastosowań.

Na całym świecie ma miejsce bardziej cyfrowy, czysty i inteligentny system energetyki rozproszonej, a nasza technologia jest ważnym kluczem do jego sukcesu – powiedział dr Tony Zheng, dyrektor generalny Renac Power.

Jak dodał dr Tony Zheng, Renac Power jest innowacyjnym i zaawansowanym dostawcą w dziedzinie energii, który przekwalifikowuje się w wirtualną elektrownię zdecentralizowanych domowych systemów magazynowania energii. Hasło Renac Power to „SMART ENERGY FOR BETTER LIFE”, co oznacza, że celem firmy jest promowanie inteligentnej energii, która służy codziennemu życiu ludzi.

RENAC Power

Producent falowników fotowoltaicznych