Renac Power z nowymi rozwiązaniami do magazynowania energii

Jak wszyscy wiemy, energia słoneczna ma wyjątkowe zalety, jest czysta, wydajna i zrównoważona, ale wpływają na nią również czynniki naturalne, takie jak temperatura, natężenie światła i inne efekty zewnętrzne, które zmieniają moc PV. Dlatego konfigurowanie urządzeń do magazynowania energii o rozsądnej wydajności w systemie fotowoltaicznym jest bardzo istotnym sposobem promowania lokalnego zużycia energii słonecznej i poprawy wydajności systemu fotowoltaicznego.

Zdjęcie autora: RENAC Power

RENAC Power

Producent falowników fotowoltaicznych

Zupełnie nowy system magazynowania energii firmy Renac jest obsługiwany przez jeden hybrydowy falownik magazynowania energii serii N1 HV i jeden moduł akumulatora wysokonapięciowego serii Turbo H1 HV, jak pokazano na powyższym rysunku.

Produkcja i konsumpcja własna

Moc ładowania i rozładowania falownika serii Renac N1 HV może wynosić do 6kW, co umożliwia szybkie naładowanie i rozładowanie akumulatora. Jest idealny dla scenariusza aplikacji VPP wirtualnej elektrowni.

W ciągu dnia falownik zamienia energię słoneczną na energię elektryczną do zasilania odbiorników domowych, a nadmiar energii elektrycznej jest magazynowany w akumulatorze. Natomiast wieczorem tryb „Self Use” umożliwia rozładowanie akumulatora w celu zasilania, łatwe skorzystanie z bezpłatnej energii elektrycznej, maksymalizację wykorzystania energii słonecznej i zmniejszenie zużycia energii  z  sieci energetycznej.

W trybie „Peak Load Shifting” ( Przenoszenie obciążenia szczytowego) akumulator jest ładowany w godzinach kiedy cena energii jest niższa, natomiast rozładowywany kiedy cena energii jest wysoka. Wykorzystując ten mechanizm ograniczamy wydatki na opłaty za energię elektryczną.

Bezpieczny i niezawodny ze skuteczną ochroną

To zintegrowane rozwiązanie do magazynowania energii fotowoltaicznej wykorzystuje najnowszą baterię wysokonapięciową serii turbo H1 HV, o pojemności pojedynczego akumulatora 3,74 kWh i obsługuje do 5 modułów akumulatorowych połączonych szeregowo, co może zwiększyć pojemność akumulatora do 18,7 kWh.

1) Stopień ochrony IP65, odporny na wysokie temperatury, odporny na uszkodzenia, bezpieczny i niezawodny.

2) Instalacja modułu, plug and play, oszczędność miejsca.

3) Zaprojektowany specjalnie do przestrzeni domowej. Jego prosty, kompaktowy i elegancki wygląd doskonale komponuje się z nowoczesnym domem.

Opanuj moc poprzez inteligentne monitorowanie

Produkty są połączone z platformą zarządzania Renac Smart Energy Cloud i wspierane przez IoT, usługi w chmurze i technologię megadata. Renac Smart Energy Cloud zapewnia monitorowanie elektrowni na poziomie systemu, analizę danych, obsługę i konserwację różnych zintegrowanych systemów energetycznych w celu maksymalizacji przychodów z systemu.

System magazynowania energii jest zarządzany przez EMS, z wysoką dokładnością samokontroli, ładowaniem czasowym, zdalnym sterowaniem, zasilaniem awaryjnym i innymi trybami pracy, które realizują rozsyłanie energii, przechowywanie i zarządzanie zasilaniem, dużą zdolność adaptacji zasilania, obsługuje stabilny dostęp zróżnicowanych obciążeń, pomaga klientom łatwo stać się mistrzem zarządzania energią i integruje funkcję VPP (wirtualnej elektrowni).

Efektywne połączenie energii słonecznej i magazynowania energii może naprawdę zapewnić maksymalne wykorzystanie energii fotowoltaicznej w budynkach mieszkalnych, co może nie tylko złagodzić kryzys energetyczny i zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska, ale także promować rozwój obszarów ubogich
i odległych.

Obecnie „magazynowanie energii fotowoltaicznej +” stało się ważną siłą napędową promowania, unowocześniania technologii przemysłowych i wprowadzania innowacji. Renac Power będzie nadal tworzyć produkty wyższej jakości poprzez innowacje technologiczne, stymulować szybki rozwój przemysłu i przyspieszać realizację globalnej transformacji energetycznej.

Materiał sponsorowany