Roberta Lewandowskiego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To najlepszy polski piłkarz, kapitan Reprezentacji Polski i napastnik w niemieckim klubie Bayern Monachium. Lewandowski inwestuje w wiele różnych dziedzin. Teraz przyszedł czas na fotowoltaikę. Tarnowska spółka PV zyskała nowego inwestora. Piłkarz zakupił pakiet udziałów w spółce Hymon poprzez wehikuł inwestycyjny.

Dobra inwestycja

Trudno dziwić się Lewandowskiemu. Biznes fotowoltaiczny w Polsce rozwija się ostatnio bardzo dynamicznie. Po III kwartale 2020 roku, liczba mikroinstalacji PV przekroczyła 350 tysięcy. W ciągu trzech kwartałów 2020 r. do sieci OSD przyłączono ponad dwukrotnie więcej mikroinstalacji niż w całym 2019 r. Od początku 2020 roku do 30 września – końca trzeciego kwartału 2020 r. operatorzy systemów dystrybucyjnych przyłączyli ponad 202 tys. nowych mikroinstalacji o łącznej mocy ponad 1,36 GW. Dla porównania, w 2019 roku do sieci zostało przyłączonych ponad 100 tysięcy mikroinstalacji.

To niezbity dowód na to, że zainteresowanie Polaków fotowoltaiką jest duże i stale rośnie.

Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju – wyjaśnia Robert Lewandowski.

Lewandowski stawia na PV

Robert Lewandowski kupił pakiet udziałów w fotowoltaicznej spółce, która działa na polskim rynku od 2011 r. i specjalizuje się przede wszystkim w budowie mikroinstalacji dla klientów indywidualnych i biznesowych na terenie całej Polski. Firma zajmuje się również dystrybucją komponentów PV.

Tarnowska spółka w ciągu trzech kwartałów tego roku zamontowała mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 50 MW i chce zakończyć rok na poziomie 80 MW. Spółka wprowadza do oferty również pompy ciepła i kotły elektrodowe.

Nie wiadomo, jaka jest wartość zaangażowania piłkarza w tarnowską firmę.

Środowisko sportowe interesuje się fotowoltaiką

Co do tego, że fotowoltaika w Polsce się rozwija nie ma żadnych wątpliwości. To bardzo dobry znak, że również środowisko sportowe coraz bardziej interesuje się fotowoltaiką. Inwestycja Lewandowskiego tylko to potwierdza.

Kolejnym potwierdzeniem jest fakt, że niedawno Legia Warszawa rozpoczęła współpracę ze spółką EN2, w ramach której na ośrodku treningowym Legia Training Center zamontowano elektrownię słoneczną o łącznej mocy 50 kW.

Źródła: Hymon, legia.net

Zdjęcie główne: Robert Lewandowski, fot. PAP/EPA

Redakcja GLOBEnergia