Rowery marki Zasada Bikes będą służyć do przewozu listów i mniejszych paczek. W tym celu wyposażone będą w kilka koszy na torby przesyłkami. Elektryczne pojazdy pozwolą na zredukowanie wysiłku związanego z jazdą nawet o 80 procent!

Źródło: BMZ Poland

150 km na jednym ładowaniu

Model elektrycznego roweru Nuntius jest zasilany baterią Precusor. Pojazdy, które trafiły do gliwickiej Poczty Polskiej mogą przejechać nawet 150 metrów na jednym ładowaniu. Baterie, którymi są zasilane, pochodzą z firmy BMZ Poland z siedzibą w Gliwicach.

Elektryczne rowery znacznie poprawią komfort pracy listonoszy. Na jednym ładowaniu pracownicy poczty będą mogli przejechać nawet 150 km. Wydajność pojazdów jest jednak uzależniona m.in. od wagi rowerzysty, pokonywanej trasy, ilości przewożonych przesyłek i pojemności baterii – mówi Zdzisław Madeja z BMZ Poland.

Testy rowerów rozpoczną się w tym tygodniu i trwać będą przez kilka miesięcy. Analiza wyników po testach pozwolą dopasować rowery do wymagań pracowników poczty tak, aby finalny projekt pojazdu uwzględniał wszystkie ich potrzeby.

Źródło: BMZ Poland

Baterie od BMZ

Grupa BMZ to wiodący na świecie dostawca inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Znaczącą rolę w grupie pełni BMZ Poland z Gliwic. Polska filia rozwija się dynamicznie od 2010 roku i obecnie zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów oraz skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i wielu innych produktów.

BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale również je projektuje i rozwija w dziale Badań i Rozwoju. BMZ Poland zajmuje się także popularyzacją zastosowań technologii litowo–jonowej jako organizator międzynarodowej konferencji pt. Battery Experts Forum.

Grupa BMZ zlokalizowana jest na całym świecie. Posiada biura i fabryki w Niemczech, Chinach, USA, Francji, Polsce oraz w Japonii. Dzięki wykorzystaniu najnowszych, innowacyjnych technologii współpracuje z wiodącymi światowymi markami. Fabryki baterii w Gliwicach oraz w Karlstein są jednymi z najbardziej nowoczesnych w Europie.

Źródło: BMZ, Gazeta Wyborcza

Redakcja GLOBEnergia