Drugie wydanie w 2020 roku jest o tyle wyjątkowe, że jego premiera przypada na pełen niepewności czas dla branży OZE. Choć gospodarka niewątpliwie przeżyje wstrząs, my – zwykli ludzie wciąż będziemy potrzebowali energii elektrycznej i cieplnej, a mimo trudnych okoliczności, nie będzie odwrotu od polityki klimatycznej. Świat musi zmierzać w stronę OZE. Co zrobić w trudnych czasach? #Zostańwdomu i czytaj GLOBEnergia 2/2020! Co znajdziesz w najnowszym numerze?

Zdrowy oddech dla polaków – rozmowa z Michałem Kurtyką – Ministrem Klimatu

W Polsce wciąż funkcjonuje ponad 3,5 miliona pozaklasowych kotłów, które zanieczyszczają powietrza i trują Polaków. Z obserwacji rynku wynika, że coraz więcej uwagi poświęca się na uświadomienie Polakom, że to oni – obywatele, poprzez codzienne wybory mają w ręku losy i jakość naszego środowiska. Co może zrobić resort i jaki oręż do walki dzierży? Jakie są pomysły na dalsze działania i na jakich funduszach się opierają? Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Michałem Kurtyką – ministrem Klimatu.

 

Leasing instalacji fotowoltaicznej w teorii i praktyce

Polska branża fotowoltaiczna zanotowała w ubiegłym roku ogromny wzrost. Największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Jednakże coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na produkcję prądu na własne potrzeby. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Ale jak wygląda on w praktyce? Co się bardziej opłaca – fotowoltaika w leasing czy na kredyt? Czy fotowoltaika za gotówkę w firmie się opłaca? Prezentujemy konkretne przykłady!

Podatek od nieruchomości – farmy PV oczami prawników

Podatek od nieruchomości jest istotnym składnikiem kosztowym inwestycji w farmę fotowoltaiczną. Grunty, budynki, a przede wszystkim budowle tworzące farmy fotowoltaiczne są opodatkowane podatkiem od nieruchomości. A czy panele PV są opodatkowane? Czym różni się podatek rolny od podatku od nieruchomości? Jak zabezpieczyć inwestycję? Farma fotowoltaiczna i podatki z nią związane okiem radców prawnych!

 

 

PC MONITOR – rynek pomp ciepła z punktu widzenia firm wykonawczych

Odchodząc od zestawień produktowych, przedstawiamy rynek pomp ciepła z punktu widzenia firm wykonawczych. Doświadczeni specjaliści odpowiadają na pytania: Co jest dzisiaj podstawą systemu grzewczego w nowym budynku? Kiedy gruntowa pompa ciepła sprawdza się lepiej od powietrznej? Dlaczego pompa ciepła, grzejniki i ogrzewanie podłogowe stanowią „trudne małżeństwo”? Rynek pomp ciepła okiem ekspertów z firm wykonawczych!

 

 

Ponadto w numerze:

  • Fotowoltaika i społeczna odpowiedzialność biznesu w firmach
  • Rynek fotowoltaiczny w liczbach i raport sprzedażowy za rok 2019
  • Dopasowanie mocy modułów PV do mocy falownia
  • Hybryda pompy ciepła z kotłem gazowym kompaktowy i inteligentny system dla domu
  • R32 jako czynnik przyszłości
  • I wiele innych!

Jak i gdzie kupić GLOBEnergia 2/2020?

Kup wersję elektroniczną i czytaj już dzisiaj!

Wersję elektroniczną kupisz TUTAJ

Redakcja GLOBEnergia