Europejskie Słoneczne Dni – wyjątkowo słoneczny maj w Polsce!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

bannerESD

Instytut Energetyki Odnawialnej zaprasza do wzięcia udziału w organizowanej po raz trzeci kampanii społecznej – Europejskie Słoneczne Dni – rozpoczynającej się za niecały tydzień na terenie całej Polski i w kilku tysiącach miast w Europie.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć udział w kampanii społecznej, szerzącej ideę wykorzystania energii Słońca, zapraszamy do zapoznania się z mapą tegorocznych wydarzeń, na której z pewnością każdy znajdzie miejsce, w którym będzie mógł wziąć udział w kampanii.

Wejdź na stronę: http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen2013

Zbliżający się długi weekend majowy jest idealnym momentem, aby w wolnym czasie wziąć udział w proponowanych przez organizatorów wydarzeniach – w Kołobrzegu, 6 maja będzie można uczestniczyć w wycieczkach, konkursach, prezentacjach instalacji kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych, w Warszawie w dzielnicy Białołęka również 6 maja dla uczestników przygotowane zostaną atrakcje związane z energią Słońca – między innymi odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy, czekać na nich będą konkursy i różnego rodzaju zabawy dla dzieci i nie tylko, podobne wydarzenia odbywać będą się w Gdańsku, gdzie 16 maja zorganizowane zostanie spotkanie podczas którego, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego zaprezentowany zostanie system fotowoltaiczny oraz w Olsztynie, gdzie 11 – 12 maja, zostanie zorganizowana słoneczna wystawa połączona z V Wiosennymi Targami Ogrodniczymi.

W tym roku kampania cieszy się ogromnym powodzeniem – zostało zgłoszone aż 90 słonecznych wydarzeń w całej Polsce. Jest to wielki sukces oznaczający zwiększającą się świadomość ekologiczną Polaków oraz chęć propagowania energii przyjaznej środowisku. Z roku na rok Europejskie Słoneczne Dni zwiększają liczbę nie tylko organizatorów, ale również uczestników słonecznych wydarzeń.

Podczas kampanii uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów solarnych, zwiedzić instalację, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, uczestniczyć  w seminariach i konferencjach.
 

kolaz

Nad kampanią czuwa Mecenas Europejskich Słonecznych Dni w Polsce – Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A. oferujące ubezpieczenia na instalacje solarne a także główny koordynator wydarzeń Instytut Energetyki Odnawialnej.

Kampania Europejskie Słoneczne Dni odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Miasta w Toruniu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz  Urzędu Regulacji Energetyki.

Kampania odbiła się szerokim echem także wśród patronatów medialnych – Rynek Instalacyjny, Nowa Energia, Ogrzewnictwo i Klimatyzacja, Heliosfera.pl, Magazyn Fotowoltaika, Tuznadziesz.pl, Kolaicja Klimatyczna, Dachy B2B, Euractiv, Ekobudowanie.pl, Muratorplus.pl, InstalacjeB2B, Czysta Energia, Zielonalekcja.pl, InżynierPV, IOZE, GLOBEnergia, InstalReporter, Energieodnawialne.pl, Energia-pl.pl, Chrońmy Klimat.pl, OZE.pl, Tesco MAGAZYN, Polski Instalator, Agroenergetyka, Biznes&Ekologia, Portal e-odpady.com oraz Informator Instalacyjny, którzy ochoczo dołączyli do wspierania pomysłu Europejskich Słonecznych Dni w Polsce.
 
Aby dowiedzieć się szczegółów kampanii zapraszamy do odwiedzenia strony: http://www.slonecznedni.pl