Drugi kwartał 2021 roku już za nami, a więc przyszedł czas na podsumowania! Co znajdziesz w najnowszym numerze GLOBENERGIA 2/2021? Sprawdź!

Rynek fotowoltaiczny w Polsce w opiniach ekspertów

Rynek fotowoltaiczny nie tylko w Polsce, ale na całym świecie stale ewoluuje i rozwija się. Producenci, dystrybutorzy i instalatorzy muszą więc stale dostosowywać się do zmian technologicznych, ale również do zmian prawnych… Sprawdź co eksperci myślą o rynku PV i jakie rozwiązania znajdują, by się do niego dostosować!

Grzałka w pompie ciepła – potrzebny element czy wampir energetyczny?

Zdecydowana większość pomp ciepła jest wyposażona w grzałkę elektryczną. Czy grzałka elektryczna w pompie ciepła jest potrzebna? Jaka jest jej rola? Czy należy obawiać się zużycia energii elektrycznej przez grzałkę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym wydaniu Globenergia 2/2021.

Jeżeli nie Half Cut, to co?

Moduły monokrystaliczne typu Half Cut, czyli z ogniwami ciętymi na pół zdominowały rynek mikroinstalacji fotowoltaicznych w 2020 roku, a ich udział stanowił ponad 80%. Moduły Half-Cut to jednak nie jedyne rozwiązanie dla inwestorów. Na rynku są dostępne inne ciekawe technologie, które można wziąć pod uwagę przy wyborze modułów fotowoltaicznych. Jakie to technologie? Którą z nich wybrać jako zamiennik dla HCC? W najnowszym wydaniu znajdziesz krótki przegląd ciekawych technologii modułów PV wraz z rankingiem sprawności i procentowego spadku mocy.

Skąd pompa ciepła wie, że trzeba ogrzewać budynek?

Pompa ciepła jest technologicznie dużo bardziej zaawansowanym urządzeniem niż konwencjonalne urządzenia grzewcze. W związku z tym sterowniki, które obsługują te ekologiczne urządzenia, są bardziej smart i działają na bardziej skomplikowanych algorytmach niż np. sterowniki kotłów gazowych czy węglowych. Jaka jest rola sterownika w pompie ciepła i skąd urządzenie wie, że trzeba ogrzewać budynek? Sprawdź w najnowszym wydaniu!

Ponadto w numerze

  • Czy Polska wykorzysta szansę płynącą z rozwoju morskich farm wiatrowych?
  • Dynamiczny rozwój fotowoltaiki w Polsce a ścieżka kształcenia kadr sektora PV
  • Plan działania dla globalnego sektora energetycznego
  • I wiele innych!

WYDANIE ELEKTRONICZNE JEST DOSTĘPNE

TUTAJ

Redakcja GLOBEnergia