Aktualności Aktualności

Samochód elektryczny na minuty! Nowy projekt Traficara

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Traficar informuje, że dotychczasową flotę uzupełni 9 samochodów – w 100% elektrycznych Renault ZOE, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa Traficara.

Roadhow ZOE – start w Krakowie!

Roadshow ZOE – bo tak się nazywa nowy projekt startuje 8 sierpnia w Krakowie i potrwa aż do lutego 2019 roku. Obejmie sześć miast, a rozpocznie się w Krakowie (8–27 sierpnia). Następnie będzie kontynuowany w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku.
W projekcie Roadshow ZOE, udostępniony zostanie użytkownikom zupełnie nowy rodzaj pojazdu: Renault ZOE. To jeden z popularniejszych pojazdów elektrycznych w Europie.

Fot. Traficar

Zasięg pojazdu to do 300 km na jednym ładowaniu. ZOE to również bardzo wygodny i pojemny samochód do poruszania się po mieście. Elektryczny, dynamiczny silnik nie wymaga zmiany biegów. System multimedialny R-LINK Evolution z nawigacją ułatwi dotarcie do celu. Auto jest wyposażone w opatentowany przez Renault inteligentny, adaptacyjny układ ładowania Cameleon™, który pozwala na ładowanie akumulatora trakcyjnego ZOE z terminali o różnej mocy.

Zasady wypożyczania pozostają te same!

Renault ZOE będzie dostępne w ramach usługi Traficara na obecnych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa będzie działała w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji.

Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN ORLEN. Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać specjalną aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar.

Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Źródło: traficar.pl