Aktualności Aktualności

Santander Consumer Bank z kredytami na domowe OZE!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

nowelizacja

Do rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce przyczyniają się bogate oferty banków z preferencyjnymi kredytami na urządzenia i instalacje. Jednym z takich banków jest Santander Consumer Bank, który umożliwia klientom sfinansowanie inwestycji na specjalnych warunkach. Jakich?

Santander Consumer Bank we współpracy ze swoimi licznymi partnerami handlowymi, proponuje w ramach swojej oferty - kredyt ratalny dla klientów zainteresowanych zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła.

Warunki

Jak podaje Santander, partnerzy handlowi działający w branży OZE mogą już proponować swoim klientom skorzystanie z kredytu od Santander Consumer Bank na zakup towarów i usług przy zakupie produktów potrzebnych w instalacji OZE.

Okres kredytowania może wynieść nawet do 84 miesięcy - 7 lat, co daje możliwość rozłożenia dużych kwot na dogodne, niskie raty.

Maksymalna wartość kredytowanego towaru/usługi to 50 000 złotych. Jeżeli kwota inwestycji jest wyższa, klient może wpłacić sprzedawcy nadwyżkę jako wpłatę własną, a pozostałą sumę wraz z kosztami kredytu rozłożyć na raty. W procesie przyznawania kredytu Santander Consumer Bank akceptuje dochody w obcych walutach.

Po wykonaniu instalacji PV, bank nie prowadzi weryfikacji terenowej.

Udzielone kredyty

Jak powiedział Piotr Dolata, członek zarządu Santander Consumer Banku, od stycznia 2019 r, Santander Consumer Banku udzielił kilku tysięcy kredytów na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Średni okres finansowania, na który decydują się klienci to 59 miesięcy, a średnia kwota przyznanego kredytu to 23 000 złotych.

Z roku na rok bank obserwuje coraz większe zainteresowanie tego typu rozwiązaniami finansowania. Według Piotra Dolaty wynika to z faktu, że Polacy stają się coraz bardziej ekologiczni, a swoje przestrzenie w bardziej zrównoważony sposób.

https://globenergia.pl/350-milionow-od-santander-i-mbanku-na-sfinansowanie-128-elektrowni-pv/