Saule Technologies ogłasza konkurs na innowacyjne wykorzystanie perowskitów!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Saule Technologies to spółka produkująca elastyczne ogniwa fotowoltaiczne na bazie technologii perowskitowej, która jest na etapie komercjalizacji swojej technologii. Według firmy, dzięki wykorzystaniu perowskitów mogłyby powstać np. samowystarczalne energetycznie budynki, drony patrolujące lasy pod kątem pożarów, które nie muszą lądować, pojazdy, które nie będą musiały wykorzystywać oleju napędowego, do przejechania dalekich tras, czy też smartfony, których nie trzeba ładować. W drodze do opracowania takich rozwiązań i otwarcia na nowe produkty firma ogłasza konkurs Saule Technologies Awards 2020.

Konkurs

Konkurs skierowany jest do kreatywnych osób oraz firm. Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody. Rywalizacja będzie przebiegała w trzech kategoriach, a każdy z laureatów na zasadach określonych w regulaminie konkursu i we współpracy z Saule Technologies będzie miał szansę rozwijać swój koncept aż do fazy komercjalizacji.

Kategorie konkursowe to:

I kategoria BAPV (Building Applied Photovoltaics)

Konkurs na koncepcję wdrożenia dla istniejących budynków ogniw fotowoltaicznych Saule Technologies na bazie perowskitu.
Cel: aby dzisiejsze budynki generowały zieloną energię, a ogniwa fotowoltaiczne nie szpeciły krajobrazu i architektury.

II kategoria IoT (Internet of Things)

Konkurs na koncepcję wzbogacenia istniejących produktów o perowskitowe ogniwo fotowoltaiczne Saule Technologies, dzięki któremu, mając własne, niezależne źródło zasilania, produkt ten dostaje „nowe życie”.

III kategoria e-Mobility

Konkurs dla zwolenników branży eMobility, na wdrożenie rozwiązania produktowego wykorzystującego perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne Saule Technologies, przyczyniającego się̨ do generowania energii dla pojazdów elektrycznych lub innych urządzeń, którymi się̨ przemieszczamy.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są̨ do 22 sierpnia br. do godz. 12.00. Wyniki konkursu będą̨ ogłoszone 22 września br. o godz. 12.00. Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępny na awards.sauletech.com. Zapraszamy do udziału!

https://globenergia.pl/fotowoltaika-coraz-tansza-sprawdz-przeglad-globalnych-cen/

Zobacz również