Niemiecka firma Sonnen (dawniej Sonnenbatterie)  spotkała się z dużym zainteresowaniem ich produktami  i potwierdza, że sprzedała 2 600 swoich baterii w pierwszym kwartale tego roku.

 
Warto zauważyć, że to o 100 więcej niż liczba akumulatorów Powerwall  sprzedanych w tym samym okresie w roku poprzednim. 
 
W wywiadzie dla magazynu PV szef Sonnen Philipp Schröder powiedział, że firma "sprzedała 2600 sztuk baterii do przechowywania energii PV w pierwszych trzech miesiącach 2016 roku, a więc ponad połowa naszej poprzedniej sprzedaży została osiągnięta. "
 
Na rynku niemieckim Sonnen ma dominujący 75 % udział w sektorze magazynowania, a w przeciągu roku osiągnął sukces na dwóch innych dojrzałych rynkach energii słonecznej – w USA i we Włoszech.
 
Ponad 400 jednostek baterii zostało zarejestrowane we Włoszech w tym roku, 300 zamówień wysłanych w samym marcu. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych zmierza w coraz lepszym kierunku. W 2016 Sonnen ma nadzieję sprzedać około 3500 jednostek na rynek amerykański. "Te rynki zagraniczne mają tendencję wzrostową", powiedział Schröder, mając nadzieję, że dzięki temu firma podwoi swój przychód w 2016 w stosunku do roku poprzedniego.
 
W 2015 roku firma Sonnen miała obrót 30 mln € ($ 34 mln euro).  Koszty systemu mają nadal spadać, a spółka jest przekonana, że może zwiększyć swoje wyniki sprzedaży o około 200%. Dokłada ocena kwoty przychodów z tego wzrostu będzie trudna, ponieważ ceny baterii różnią się na poszczególnych rynkach.
 
Źródło: pv-magazine.com