Jako firma z blisko 30-letnim doświadczeniem w produkcji towarów ze stali i aluminium już kilka lat temu dostrzegliśmy potencjał branży fotowoltaicznej. Ostatnie lata to ciągła inwestycja w zakład produkcyjny i doskonalenie produktów. Nasze działania zaowocowały tym, że nasze konstrukcje fotowoltaiczne coraz śmielej konkurują z ofertą innych dostawców w Europie.

Konstrukcje Corab można spotkać już w 13 krajach. Trwają rozmowy, by konstrukcje wolnostojące były dostarczane również do krajów Bliskiego Wschodu. Stale ulepszamy nasze systemy i wprowadzamy nowe rozwiązania, aby wyjść naprzeciw potrzebom rynku.

Świadomość klientów coraz wyższa

Jeżeli chodzi o nasz krajowy rynek fotowoltaiczny, widzimy, że stale wzrasta świadomość konsumentów, a dostęp do materiałów informacyjnych na ten temat ma już właściwie każdy.
Coraz częściej klient wie czego szuka, porównuje, pyta, sprawdza. Wzrost cen energii dodatkowo zwiększa motywację do poszukiwania innych rozwiązań. Dynamiczny rozwój branży PV przekłada się na wyższą jakość i szeroką ofertę produktów w rozsądnych cenach. To również lepsza dostępność, coraz bardziej doświadczone firmy instalatorskie i rosnąca opłacalność inwestycji. To tylko niektóre powody, dla których to właśnie fotowoltaikę warto wybrać.

Stabilizacja na rynku prosumenckim

Widzimy, że rynek prosumencki w Polsce stabilizuje się. Nadal pozostaje jednak nierozwiązana sytuacja małych i średnich firm. Ten sektor jest najmniej zagospodarowany.
Trzeba pamiętać, że koniunkturę na rynku PV kształtują obecnie dofinansowania czy programy unijne. Branża musi się przygotować na to, że niebawem środki unijne się skończą. Obecnie wdrażany jest program „Czyste powietrze”, ale tam fotowoltaika nie jest priorytetem.

Spotkajmy się w Krakowie!

Podczas rozmów o przyszłości rynku fotowoltaicznego zwrócimy uwagę na upowszechnienie i usystematyzowanie norm, jakie obowiązują w branży fotowoltaicznej w odniesieniu do konstrukcji, ale również pozostałych komponentów pv (np. ochrony przeciwpożarowej). Pokażemy rozwiązania dla małych i średnich firm w tej dziedzinie. Zastanowimy się na technologiami, na które warto dzisiaj zwrócić uwagę, w kontekście najbliższych kilku lat.

Zapraszamy na Kongres Trendy Energetyczne, który odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2018 w Auli Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Do udziału w Kongresie zapraszamy naukowców, praktyków, przedstawicieli instytucji rządowych i samorządów lokalnych, przedsiębiorców, inwestorów, firmy usługowe i konsultingowe, doktorantów i studentów, a także inne osoby zainteresowane energetyką. Bieżące informacje szczegółowe oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są stronie: www.globenergia.pl/trendyenergetyczne


 

Henryk Biały

Prezes Zarządu Corab Sp. z o.o.