Kaco jest niemiecką firmą z 60 – letnią tradycją, która specjalizuje się w produkcji i eksploatacji falowników, będąc jednym z czołowych producentów na świecie. Od 1999 r. produkcja Kaco osiągnęła ponad 4 GW falowników fotowoltaicznych.

Powodzenia transakcji będzie znane już w lipcu

Niemiecki koncern przemysłowy Siemens potwierdził, że zamierza nabyć producenta falowników Kaco New Energy GmbH, ale nie podał szczegółów dotyczących wartości nabycia firmy.

Proponowana transakcja skupiłaby się wyłącznie na produkcji i sprzedaży inwerterów firmy Kaco, pozostawiając inne dziedziny przedsiębiorstwa w rękach kierownictwa firmy.
Niemieckie władze antymonopolistyczne zbadają proponowaną umowę, którą Siemens zapowiedział przeprowadzić do lipca.

Oferta falowników Kaco obejmuje zarówno małe zastosowania mieszkaniowe, jak i produkty elektrowni PV na dużą skalę. Falownik oparty na Neckarsulm koncentruje się głównie na falownikach do zastosowań fotowoltaicznych i rozwiązań do pamięci masowych o pojemności do 1500 V i najnowocześniejszej technologii półprzewodnikowej.

Kaco ma w ofercie również falowniki oparte na węgliku krzemu, uważane za technologię nowej generacji.

Zwiększenie wiedzy o falownikach Siemens

Zarząd firmy Kago jest pozytywnie nastawiony na propozycję Siemiensa. Jest przekonany, że to posunięcie osadzi firmę w silnej grupie przedsiębiorstw i umożliwi objęcie pozycji lidera w szybko rozwijających się obszarach biznesowych, takich jak rozproszone systemy energetyczne.

Dla Siemensa przejęcie zapewniłoby dostęp do najnowszych technologii, umożliwiłoby również otwarcie nowych segmentów na styku sieci elektroenergetycznej z budynkami.

Siemens ogłosił wejście na rynek pamięci masowej PV zaledwie kilka dni temu, a produkty zostały już wprowadzone do sprzedaży w Niemczech, a wkrótce planowane jest wprowadzenie ich na rynek w Austrii. Produkt litowo-jonowy Juelight Smart Battery został zaprojektowany dla właścicieli domów i ma pojemność do 19,8 kWh.

Cały przepływ energii, od produkcji po magazynowanie i konsumpcję, a także ilość energii elektrycznej dostarczanej do sieci, może być monitorowany w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji.

Cena modelu podstawowego wynosi nieco poniżej 5 000 euro.

Redakcja GLOBEnergia