Zapowiada się następny gorący miesiąc – niespełna 4 tygodnie temu weszła w życie kontrowersyjna ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, 1 lipca 2016 r. nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, a już pojawił się nowy projekt rozporządzenia Ministra Energii, który najprawdopodobniej również nie przejdzie bez echa – dla GLOBEnergii komentuje go prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, Wojciech Cetnarski.

W lipcu wydano też decyzję środowiskową dla pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej – w tym numerze przybliżamy założenia i opis procesu inwestycyjnego projektu Bałtyk Środkowy III.

W tym wydaniu pierwsza część faktów o sektorze energetyki wiatrowej w Niemczech, niekoniecznie w kolejności alfabetycznej.

Co należy zrobić, aby bezproblemowo zmienić sprzedawcę energii? Poznaj swoje prawa i obowiązki!

PGE mówi: „Podążamy w kierunku czystej energii”– czy tak jest faktycznie? Odpowiedź na to pytanie przynosi analiza raportu z działalności spółki w 2015 roku.

Perowskity pozostają popularnym tematem, dlatego w sierpniu piszemy o obiecujących wynikach badań, które otwierają nowe możliwości na drodze do produkcji tych tanich i wydajnych ogniw fotowoltaicznych.

Przyglądamy się również ogólnej sytuacji na rynku fotowoltaicznym, listując TOP 10 producentów.

Życzymy miłej lektury!


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj cały numer!