Czeska marka samochodów osobowych dostarczy dziesięć prototypów w pełni elektrycznego modelu CITIGO E-PILOT do wybranych klientów. W oficjalnym komunikacie czytamy, że testy modelu Citigo posłużą do lepszego zrozumienia potrzeb klientów.

2019 rok dla ŠKODY stoi pod znakiem elektromobilności!

Jak wynika z oficjalnych komunikatów, w czwartym kwartale 2019 roku ŠKODA rozpocznie się produkcję pierwszego w pełni elektrycznego modelu CITIGO oraz ŠKODY SUPERB z napędem hybrydowym typu plug-in.

Dodatkowo ŠKODA uruchamia pilotażowy projekt, w ramach którego wybrani klienci na terenie Czech będą mogli testować prototypowy model CITIGO E-PILOT. Celem projektu jest zdobycie opinii na temat użytkowania w codziennym życiu e-samochodów. Model E-PILOT różni się od CITIGO, który zostanie wprowadzony do produkcji w tym roku. Technologia, na której bazuje zapożyczona została z Volkswagena e-up! CITIGO to najmniejszy model ŠKODY. Jego niewielkie rozmiary idealnie odpowiadają osobom szukającym samochodu, który spełni się w trudnych, miejskich warunkach.

Podstawowa spalinowa wersja ŠKODA Citigo została wprowadzona na rynek w 2011 roku. O przeznaczeniu samochodu świadczy już jego nazwa. Miejski gwar i ciasne uliczki Citigo pokonuje z dużą zwinnością i dostojnością.

Źródło: prportal.skoda.pl

Wyniki testów elektrycznej wersji pojazdu wykorzystane zostaną przez ekspertów ŠKODY. W prototypach zamontowano czujniki, które będą rejestrować m.in. temperaturę wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz przyspieszenie. Wszystkie dane zostaną przesłane do Działu Rozwoju Technicznego w ŠKODA i tam wykorzystane na potrzeby projektu. W ten sposób marka chce monitorować pracę silnika oraz akumulatora.

10 kolejnych zelektryfikowanych modeli do 2022 r.!

W ciągu najbliższych czterech lat ŠKODA zrealizuje największy program inwestycyjny w swojej historii, wydając około 2 miliardy Euro na elektryfikację i digitalizację. Do końca 2022 r. marka poszerzy swoje portfolio o ponad 30 nowych modeli, z których ponad 10 będzie częściowo lub całkowicie zelektryfikowanych.

Źródło: prportal.skoda.pl

Redakcja GLOBEnergia