Program Corab ON–LINE umożliwia szybką, prostą i samodzielną kompletację instalacji fotowoltaicznej. Program Corab ON-LINE powstał po to, aby usprawnić i przyśpieszyć proces kompletowania i składania zamówień. System pomaga dopasować odpowiedni system mocowań, dobrać moduły fotowoltaiczne, zabezpieczenia oraz falownik. Dzięki wersji mobilnej partner handlowy Corab ma możliwość samodzielnego przygotowywania oferty, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jest to bezpłatny program do kompletowania instalacji fotwoltaicznych. Umożliwia instalatorowi samodzielne wykonanie szybkiej kalkulacji, bez konieczności korzystania z pomocy doradcy. Dzięki temu można samemu dobrać elementy instalacji fotowoltaicznej i dowiedzieć się, ile będzie ona kosztować. Zaletami programu są intuicyjny interfejs, czytelność oferty, całodobowa dostępność usługi, szybka wycena instalacji oraz dostęp do wyjątkowych promocji.

 Teraz można samodzielnie dobrać i wycenić instalację – również wolnostojącą

Pracę warto ułatwiać przede wszystkim partnerom handlowym. Z takiego założenia wychodzi firma Corab, która stworzyła innowacyjny system umożliwiający samodzielny dobór elementów instalacji i jej wycenę. Do tej pory pozwalał na dobór systemów montażowych. Obecnie rozszerzono funkcjonalność o dobór elementów całej instalacji, wśród których znajdują się m.in.: falowniki, kable, zabezpieczenia, panele i wiele innych. Warto zauważyć, że program umożliwia kompletowanie nie tylko systemów dachowych, ale również wolnostojących. 

Po założeniu konta partnerowi handlowemu przypisywany jest rabat, który mu przysługuje. Widzi więc on ceny dedykowane dla siebie. Może on łatwo złożyć zamówienie w Corab. Samo użytkowanie programu jest proste, a generowanie zamówień – szybkie.

Intuicyjna obsługa programu krok po kroku

Zaloguj się przy pomocy przydzielonego loginu oraz hasła, aby otrzymać dostęp, skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym lub wyślij zapytanie na adres zamowienia@corab.com.pl. W programie można skompletować zestaw fotowoltaiczny lub sam system mocowań. Należy wybrać odpowiedni wariant oraz rodzaj systemu, jaki będzie dobierany. Każdy korzystający z programu użytkownik ma przydzielone własne rabaty na poszczególne grupy produktów. Dane kontaktowe użytkownika uzupełniają się wstępnie z bazy Corab, ale można je edytować, jeśli zachodzi taka potrzeba. Po skompletowaniu zestawu możliwe jest złożenie zamówienia. Użytkownik wybiera, czy elementy instalacji mają być dostarczone na adres jego firmy, czy bezpośrednio tam, gdzie będzie realizowana inwestycja. W formularzu można zamieścić dodatkowe informacje dla operatora, który będzie obsługiwał zgłoszenie, np. preferowane godziny kontaktu. Należy zaznaczyć rodzaj dachu, dla którego planowana jest konstrukcja: do wyboru jest płaski i skośny, oraz kąt nachylenia i połać dachu.

wybór połaci dachu

Użytkownik programu w każdej chwili może posiłkować się kartami katalogowymi systemów montażowych, paneli i falowników. Linki do kart katalogowych produktów dostępnych w programie są pogrupowane w kategoriach u dołu strony. Następnie trzeba wybrać rodzaj pokrycia dachu. W przypadku wyboru blachodachówki do wyboru są dwa adaptery dla systemu mocowań: adapter prosty lub adapter KLIK. Niektóre rodzaje konstrukcji, np. system do blachy trapezowej, umożliwiają wybór szyny montażowej.

Wybór całego zestawu lub zakup wybranych elementów systemu

Kolejnym krokiem jest wybór paneli fotowoltaicznych. W ofercie Corab znajdują się cztery różne modele. Dla każdego z nich wyświetla się cena bez zestawu (kiedy użytkownik decyduje się kupić za pośrednictwem programu tylko część instalacji, np. jedynie konstrukcję i panele) oraz cena w przypadku zakupu w zestawie (niższa). Następnie trzeba określić orientację paneli na dachu. Później użytkownik wybiera liczbę rzędów paneli fotowoltaicznych na dachu. Po wpisaniu liczby rzędów należy podać ilość paneli w rzędzie. Na kolejnej stronie pojawia się podsumowanie wybranych wcześniej modułów, ich ilości i cen. Na tym etapie można jeszcze zmienić model paneli fotowoltaicznych do oferty i zamówienia. Potem użytkownik ma do wyboru jednego z dwóch producentów falowników dostępnych w ofercie firmy Corab: Solar Edge lub Sofar Solar. Wtedy wyświetla się lista modeli danego producenta, z której można wybrać jeden lub więcej falowników.

W ukazujących się listach widoczne są ceny falowników obowiązujące przy zakupie kompletu oraz przy kupnie niepełnego zestawu fotowoltaicznego, analogicznie jak w przypadku paneli. Kolejna karta umożliwia wybór akcesoriów dla falowników. Należy pamiętać, że falowniki Solar Edge wymagają optymalizatorów mocy do działania. Trzeba jednak się upewnić, czy optymalizatory mocy nie są wbudowane w wybrany wcześniej panel. Następny krok to wybór dodatkowych akcesoriów dla zestawu fotowoltaicznego, takich jak kable, konektory, zabezpieczenia, podkładki, zaciski uziemiające. W podsumowaniu zestawienia widać wszystkie wybrane elementy instalacji. Wynik można wysłać bezpośrednio do Corab celem realizacji. Można też wysłać ofertę na wpisany w danych kontaktowych adres e-mail, aby zrealizować ją później. Istnieje również możliwość pobrania oferty w formacie PDF i wygenerowania uproszczonego formatu montażu instalacji. Schemat i plik oferty użytkownik otrzymuje na adres e-mail.

Dzięki programowi można łatwo zapoznać się z ofertą oraz dobrać odpowiedni system fotowoltaiczny, jednocześnie samodzielnie wykonując wycenę i schemat instalacji. Takie rozwiązanie ułatwia samodzielne dopasowanie systemu do swoich potrzeb pod każdym względem oraz natychmiastowe zapoznanie się z ceną, oraz wstępnym planem instalacji.

Program Corab ON-Line ostępny jest tutaj.

 

 

Redakcja GLOBEnergia