SMA w Polsce

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

LZ from LI

Z początkiem grudnia 2013 roku zespół SMA Central & Eastern Europe powiększył się o dwóch Polaków. Łukasz Zaziąbł i Marcin Sawczyn zostali przedstawicielami sprzedaży SMA na centralną i wschodnią Europę.

Łukasz Zaziąbł – Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Od lat związany z branżą elektrotechniczną (kable elektroenergetyczne NN i SN) na stanowiskach handlowych oraz RnD.  Silnie zaangażowany w kompleksowy rozwój produktu oraz jego strategię pozycjonowania i sprzedaży na rynku krajowym oraz rynkach eksportowych.
W SMA będzie odpowiedzialny za kształtowanie popytu na falowniki PV oraz budowanie pozytywnego wizerunku marki SMA na terenie Polski południowej. W czasie wolnym od pracy, jest pasjonatem triathlonu i entuzjastą turystyki motocyklowej.

MS

Marcin Sawczyn - Ukończył studia na Politechnice Szczecińskiej, jest także absolwentem programu Executive MBA przy Wielkopolskiej Szkole Biznesu. Wcześniej, w latach 2003 – 2013 pracował jako Regionalny Szef Sprzedaży i Product Manager w firmie HAHN+KOLB Polska Sp. z o.o. Prywatnie - Jego hobby to przede wszystkim nowe technologie, podróże i sport (jogging i narty).

W SMA Będzie odpowiedzialny za rozwój sprzedaży inwerterów SMA w regionie północnej i zachodniej Polski. Zamierza utrzymać i ugruntować pozycję SMA jako lidera i wiodącego producenta falowników dla wszystkich typów instalacji. Celem jego pracy jest satysfakcja klientów z wysokiej jakości oferowanych produktów oraz dopasowanie się do stale rosnących potrzeb rynku. SMA Solar Technology jest uznanym na całym świecie liderem w dziedzinie produkcji falowników dla systemów fotowoltaicznych.

SMA Logo Claim R RGB
Źródło: SMA