Tegoroczna przestrzeń specjalna „Miasteczko Ekologiczne” zapowiada się bardzo ciekawie. To unikalne w skali kraju wydarzenie, podczas którego w formie interaktywnej prezentowane są ekologiczne i ekonomiczne urządzenia, maszyny i technologie, zajmie cały pawilon 8 podczas targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (27-30.10.2015 r.).

 
Uzupełnieniem ekspozycji będzie czterodniowy program wydarzeń.
W ramach Miasteczka Ekologicznego zostanie zaprezentowane całe spektrum rozwiązań, które nie tylko dbają o środowisko naturalne, ale też oszczędzają zasoby naturalne, czas i pieniądze. Wystawcy pokażą rozwiązania dedykowane zarówno do domów prywatnych, jak i firm, samorządów, zarządców osiedli mieszkaniowych, centrów handlowych, biurowych czy rekreacji. Wszystkie wpływają na poprawę komfortu i jakości życia.
 
Ciekawe produkty i technologie
Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będzie można zobaczyć m.in. przydomową oczyszczalnię ścieków, słupy oświetleniowe ze zintegrowanym koszem na odpady, kompostowniki, deszczownice, systemy nawadniania, filtry do studzienek, pojemniki podziemne i półpodziemne na odpady, a także szereg urządzeń z zakresu gospodarki komunalnej, jak kosiarki, myjki, szorowarki, zamiatarki. Zaprezentowane zostaną także biotechnologie do oczyszczania zbiorników wodnych oraz nowoczesny sprzęt badawczy i diagnostyczny do weryfikacji parametrów wewnętrznych i zewnętrznych budynków, rozwiązań pasywnych w budownictwie i sprawności instalacji OZE.
W Miasteczku zaparkują również elektryczne skutery miejskie, rowery hybrydowe z elektrycznym wspomaganiem oraz auta osobowe (takich marek jak Ford, Skoda czy Fiat) i inne pojazdy napędzane alternatywnym paliwem CNG i LNG. Część z nich stanowić będzie tzw. Strefę Metanu. Uzupełnieniem ekspozycji będą kompresory bezolejowe przeznaczone do przy-firmowego i przy-domowego tankowania pojazdów gazem ziemnym (CNG) oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów.
Ponadto wystawcy zaprezentują rozwiązania dedykowane do przestrzeni miejskich, jak oznaczenia dla niewidomych i niedowidzących oraz tzw. małą architekturę miejską, jak ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz kosze i worki na psie odpady.
W ramach Miasteczka zobaczymy także Autobus Energetyczny, który stanowi jeden z obecnie realizowanych projektów edukacyjno-informacyjnych Krajowej Agencji Poszanowania Energii.
 
Wydarzenia w ramach Miasteczka
Istotnym elementem uzupełniającym specjalną przestrzeń będą konferencje odbywające się na otwartej salce. We wtorek 27.10.2015 r. odbędzie się konferencja „Metan dla motoryzacji”. Zainteresowanych ideą „smart city” zapraszamy w środę, 28.10.2015 r. na konferencję „Inteligentne rozwiązania dla samorządu terytorialnego”, a w czwartek i piątek (29 i 30.10.2015 r.), będzie miało miejsce największe spotkanie branży biomasowej na targach – konferencja Biomasa – Energia Biznesu 2015.
 
 
Źródło: Targi POL-ECO-SYSTEM