W Lasku Złotoryjskim, przy ul Kornela Makuszyńskiego powstanie za dwa lata budynek wielorodzinny z 44 mieszkaniami i najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Towarzystwo Budownictwa Społecznego „TBS” Kamienna Góra przekazało już plac budowy wykonawcy.

tbs, viessmann, pompy ciepłaLokalizacja nowoczesnego obiektu TBS Kamienna Góra. Fot. Jagoda Balicka, Źródło: e-legnickie.pl

W Lasku Złotoryjskim, w ciągu ostatnich 12 lat, w ręce Kamiennogórskiego TBS trafiło 8 poradzieckich budynków. Teraz dojdzie kolejny, ale już wybudowany od podstaw.

TBS stawia na pompy ciepła i ogrzewanie sufitowe

Według Władysława Niemasa, prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” Kamienna Góra, budynek który powstanie będzie posiadał wiele zalet.

– Pompy ciepła z odwiertami na głębokości 180. metrów, wentylacja mechaniczna,  każde mieszkanie z balkonem, pomieszczeniem gospodarczym i podziemnym miejscem parkingowym na jedno auto. Ogrzewanie sufitowe – nie żadne grzejniki. – wylicza Władysław Niemas, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” Kamienna Góra.

Inwestycja kosztować będzie ponad  8  mln zł, z czego  20 proc.  pokryją przyszli najemcy, 30 % miasto, a 49% stanowić będzie kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dostawcą nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla tego obiektu będzie firma Viessmann.

-Co ważne w dobie smogu i niskiej emisji- powietrze, które będzie   dostawało się do mieszkań będzie wstępnie oczyszczone, przefiltrowane i podgrzane.  – podkreśla Łukasz Sajewicz z firmy Viessmann.

viessmann, tbs

Łukasz Sajewicz (Viessmann) podczas spotkania w sprawie nowego obiektu TBS Kamienna Góra fot. Jagoda Balicka, Źródło: e-legnickie.pl

Według Tadeusza Krzakowskiego, prezydenta Legnicy – obiekt o którym piszemy ma szansę stać się najnowocześniejszym w Legnicy.

Czynsz w takich mieszkaniach będzie na poziomie od 8,50 zł/m2, 10,50 zł/m2. To bardzo mało, w porównaniu z tym, że w mieszkaniach z projektu „Mieszkanie+” czynsz ma przekraczać 20 zł/m2. Lista chętnych do wynajmuj tych mieszkań jest więc bardzo długa.

Źródło: e-legnickie.pl

Zdjęcie główne: Jagoda Balicka, Źródło: e-legnickie.pl

Redakcja GLOBEnergia