SOFARSOLAR przedstawia zaktualizowany inteligentny system BESS dla budynków mieszkalnych

Akumulatorowy system magazynowania energii (BESS) stał się coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii w różnych krajach europejskich, w tym w Polsce. Polski rząd proponuje obecnie dotacje do inwestycji w systemy akumulatorowe do budynków mieszkalnych w ramach programu „Mój Prąd”. Kwota dotacji na magazyn energii wynosi do 7500 zł, co zgodnie z badaniem rynku przeprowadzonym przez firmę iHS Markit pokrywa w przybliżeniu od 25% do 50% kosztów instalacji. Zachęta ta spowodowała w kraju znaczny wzrost zapotrzebowania na systemy BESS. 

Zdjęcie autora: SOFARSOLAR

SOFARSOLAR

Producent falowników fotowoltaicznych i magazynów energii

Firma SOFARSOLAR, wiodący na świecie dostawca modułów fotowoltaicznych i rozwiązań w dziedzinie magazynowania energii, rozpoczęła wdrażanie na polskim rynku rozwiązań solarnych swoich zmodernizowanych metod w dziedzinie systemów BESS obejmujących inteligentny system akumulatorowy BTS E5–E20-DS5. To charakteryzujące się zwartą budową oraz łączące bezpieczeństwo i niezawodność rozwiązanie BESS stanowi doskonały wybór dla użytkowników budynków mieszkalnych, którzy chcą sobie zapewnić samowystarczalność w zakresie zaspokajania zapotrzebowania na energię elektryczną.

System BTS E5–E20-DS5 jest przystosowany do potrzeb polskich gospodarstw domowych i można go podłączać bezpośrednio do domów o dowolnej wielkości, a także do akumulatorów o dużej pojemności. Charakteryzuje się on modułową i zintegrowaną budową, która ułatwia transport i instalację. W porównaniu z tradycyjnymi systemami BESS do budynków mieszkalnych jego doskonałość polega na większej elastyczności rozbudowy umożliwiającej wspólne wykorzystanie starych i nowych akumulatorów. Każda jednostka akumulatorów zawiera wbudowany sterownik PCU, który może automatycznie regulować napięcie/prąd wyjściowy jednostki akumulatorów w zależności od stanu naładowania (SOC) w celu bardziej intuicyjnego równoważenia poszczególnych jednostek akumulatorów. Rozwiązanie takie zmniejsza straty energii powodowane przez niezgodność pojemności, a także zapewnia większą ilość energii użytkowej. Ponadto po przełączeniu w tryb uśpienia własne zużycie energii przez system pozostaje na wyjątkowo niskim poziomie, co pozwala oszczędzać energię użytkową.

Jako przyjazny dla użytkownika system BESS, system BTS E5–E20-DS5 jest włączany i wyłączany jednym przyciskiem, dzięki czemu jego obsługa jest uproszczona. Dzięki możliwości rozbudowy w wielu etapach pozwala użytkownikom obniżyć początkowy koszt inwestycji i uzyskać zoptymalizowane zwroty z inwestycji. Dodatkową zaletą jest inteligentna obsługa i konserwacja.

Oprócz systemów BESS firma SOFARSOLAR oferuje również hybrydowe falowniki serii HYD 5K–20KTL-3PH, których różne tryby działania zapewniają optymalną wydajność i mogą one realizować 10 równoległych oraz w 100% niezrównoważonych wyjść w celu maksymalnego generowania mocy. To połączone rozwiązanie wykorzystywania energii solarnej i magazynowania energii może zapewnić niezawodne dostarczanie energii elektrycznej polskim gospodarstwom domowym.

„Firma SOFARSOLAR zaangażowała się w długotrwały rozwój polskiego rynku. Dzięki poważnym inwestycjom w innowacje techniczne i kompleksowe usługi dla klientów zdobyliśmy szczere zaufanie polskich klientów” stwierdził Allen Cao, szef SOFARSOLAR Europe. „Patrząc w przyszłość, będziemy kontynuować ścisłą współpracę z naszymi lokalnymi partnerami i proponować naszym klientom w Polsce jeszcze wyższą jakość rozwiązań w dziedzinie wykorzystywania energii solarnej i magazynowania energii”, dodał. 

Materiał promocyjny