Solar Carport

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Clipboard01

Rozwój branży fotowoltaicznej nabiera tempa. Jedną z zaprezentowanych ostatnio koncepcji wykorzystania ogniw fotowoltaicznych jest Solar Carport – modułowa stacja ładowania pojazdów z napędem elektrycznym.

Niemiecki producent systemów fotowoltaicznych Firma Schüco odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, wprowadza do swej oferty tzw. Solar Carport. Jest to kompletne stanowisko parkingowe wyposażone w moduły fotowoltaiczne, przeznaczone do zapewnienia energii elektrycznej do ładowania pojazdów (samochodów, skuterów, etc.) z napędem elektrycznym.(…)
Czy to przyszłość?
Solar Carport to kolejny krok, po rozwiązaniach zapewniających produkcję energii elektrycznej dla potrzeb własnych budynków biurowych, czy domów jednorodzinnych, które wpisuje się w ideę rozproszonej produkcji energii elektrycznej, tak ważnej z punktu widzenia decentralizacji zarządzania energią oraz wykorzystania do produkcji energii innych źródeł niż paliwa konwencjonalne. Biorąc pod uwagę rozwój branży samochodów elektrycznych, może to być rozwiązanie, które coraz częściej będziemy spotykać na swojej drodze.


Źródło: Schüco 

Czytaj całość w GlobEnergia 3/2012
okladka-new-3-2012