SolarEdge od 2006 jest producentem inteligentnej technologii, która pozwala dzięki falownikom, optymalizatorom mocy i portalowi monitoringu na jeszcze większą kontrolę nad instalacją fotowoltaiczną, większe bezpieczeństwo i lepsze uzyski. Wyniki sprzedaży osiągnięte przez firmę w drugim kwartale 2019 roku, są imponujące.

Z przyjemnością kończymy drugi kwartał rekordowych przychodów. Kontynuujemy generację silnych przepływy pieniężne, jednocześnie umacniając naszą pozycję światowego lidera na rynku falowników – mówi Guy Sella dyrektor generalny Solar Edge

Firma SolarEdge z roku na rok umacnia swoją pozycję na światowym rynku fotowoltaicznym.

Widzimy duży popyt na nasze produkty na całym świecie i budujemy rynek zarówno w Chinach, jak i poza nimi, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów- dodaje Guy Sella

Rekordowe wyniki

Spółka zanotowała rekordowe przychody w wysokości 325,0 mln USD. Oznacza to wzrost o 20% w porównaniu z 271,9 mln USD w poprzednim kwartale oraz o 43% w porównaniu z 227,1 mln USD w drugim kwartale ubiegłego roku.

 

Przychody związane z fotowoltaiką wyniosły 306,7 mln USD. W poprzednim kwartale przychody wyniosły 253,1 mln USD, zatem firma osiągnęła 21-procentowy wzrost. W stosunku do drugiego kwartału 2018 roku nastąpił wzrost o z 227,1 mln USD – o 35%.

Zysk netto w ujęciu GAAP wyniósł 33,1 mln dolarów, a w ujęciu non-GAAP osiągnął rekordową kwotę– 49,3 mln dolarów.

Marża GAAP w obszarze fotowoltaiki wyniosła 36.4%. To wzrost o 2,6 punktów procentowych w stosunku do pierwszego kwartału (33,8 procent)

W ostatnim kwartale, SolarEdge sprzedał falowniki o mocy 1,3 GW(AC). To o 0,2 GW więcej niż w pierwszym kwartale tego roku.

Plany na przyszły kwartał

Firma oczekuje, że osiągnie jeszcze wyższy wzrost sprzedaży. Planuje osiągnąć przychód w okolicach 395-410 mln dolarów, przy marży rzędu 32-34 proc. Przy sprzedaży produktów związanych z energetyką słoneczna, firma planuje osiągnąć przychody na poziomie 375-390 mln dolarów przy marży na poziomie 33-35 proc.
Wierzymy, że wraz z rozwojem fotowoltaiki, firmie Solar Edge uda się wciąż zwiększać swoje przychody z kwartału na kwartał, a planowane cele zostaną osiągnięte.

Redakcja GLOBEnergia