SolarEdge i Samsung Electronics podpisują umowę o współpracy Net Zero Home

Samsung Electronics ogłosił podpisanie umowy partnerskiej z SolarEdge Technologies, światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, w celu rozszerzenia zasięgu ekosystemu Net Zero Home. Nawiązana współpraca zapewni właścicielom domów lepsze sposoby na niezależność energetyczną.

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.

Podziel się

Integrując się z SolarEdge Home, inteligentnym ekosystemem energetycznym SolarEdge, rozwiązania Samsung SmartThings Energy oferuje użytkownikom nowe sposoby optymalizacji zużycia energii i obniżenia rachunków za energię w domu. Zapewnia kompleksowe wsparcie, od monitorowania generowania energii fotowoltaicznej (PV) w gospodarstwie domowym i stanu baterii na pierwszy rzut oka, po optymalizację zużycia energii i oszczędzanie energii dzięki trybowi AI Energy. Ekosystem SolarEdge został rozszerzony o szeroką gamę inteligentnych technologii energetycznych Samsunga, w tym pompy ciepła do zasilania większej liczby urządzeń czystą energią słoneczną, zapewniając jednocześnie widoczność wpływu urządzeń na zużycie energii w gospodarstwie domowym.

Samsung stworzył teraz bazę do ekspansji biznesowej poprzez partnerstwo z SolarEdge, firmą specjalizującą się w inteligentnych falownikach, które przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną. Innowacyjny system optymalizacji energii SolarEdge wykorzystuje automatyzację opartą na danych do podejmowania setek optymalnych decyzji energetycznych każdego dnia w oparciu o inteligentne przewidywania dotyczące produkcji energii słonecznej, wzorców zużycia energii, stanu baterii i stawek za media.

"Rozwiązania, które opracowaliśmy z naszymi kluczowymi partnerami podkreślają nasze zaangażowanie w tworzenie jaśniejszej przyszłości dzięki energii słonecznej" - powiedział Chan-woo Park, wiceprezes wykonawczy działu urządzeń cyfrowych w Samsung Electronics. "Cieszymy się, że możemy zademonstrować, w jaki sposób rozszerzenie naszego rozwiązania net zero home i usługi SmartThings Energy ułatwi konsumentom uzyskanie niezależności energetycznej, oszczędzanie pieniędzy i przyczynianie się do tworzenia zdrowszej planety".

"Samsung jest strategicznym partnerem i cieszymy się, że możemy dalej rozszerzać ofertę SolarEdge Home i zapewnić naszym klientom rozszerzony pakiet możliwych inteligentnych urządzeń energetycznych" - powiedział Ido Ginodi, wiceprezes ds. globalnego produktu w SolarEdge. "Jako część kompleksowego ekosystemu inteligentnej energii, nasz inteligentny system optymalizacji SolarEdge ONE pomoże zoptymalizować zużycie energii w domu i obniżyć rachunki za energię".

SmartThings Energy będzie również dostarczać okresowe informacje na temat intensywności emisji dwutlenku węgla jako jedną z nowych funkcji, począwszy od końca czerwca. Intensywność emisji dwutlenku węgla odnosi się do emisji dwutlenku węgla generowanej przez zużycie jednej kilowatogodziny (kWh) energii elektrycznej, a konsumenci mogą doświadczyć redukcji emisji dwutlenku węgla poprzez prognozy emisji dwutlenku węgla dla poszczególnych produktów i uczestniczyć w nich, wybierając okresy o stosunkowo niskiej intensywności emisji dwutlenku węgla.

Ponadto, Samsung rozszerzy swoją usługę Demand Response (DR) na całym świecie, począwszy od Stanów Zjednoczonych, po udanym wprowadzeniu jej w Korei. Usługa ta, wspierana przez władze lokalne, zapewnia konsumentom zachęty finansowe, takie jak nagrody pieniężne i kredyty, jeśli dobrowolnie ograniczą zużycie energii w godzinach szczytu.

Od marca Samsung obsługuje DR we współpracy z rządem metropolitalnym Seulu i Korea Electric Power Corporation. Począwszy od końca czerwca, Samsung planuje przetestować DR w Kalifornii i Nowym Jorku.

Współpraca Samsunga z SolarEdge nie jest pierwszą tego rodzaju. W swojej historii Samsung łączył ręce z różnymi firmami zajmującymi się energią słoneczną, takimi jak Qcells w 2021 roku, a także z SMA Solar Technology i Maxeon Solar Technology.

Samsung zaprezentował swoje innowacyjne, energooszczędne rozwiązania na Intersolar Europe 2023 wraz z różnymi globalnymi partnerami. Ta największa wystawa energetyczna w Europie odbyła się w Monachium w Niemczech w dniach 14-16 czerwca.

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.