HERZLIYA, IZRAEL – SolarEdge Technologies, Inc. („SolarEdge”) (NASDAQ: SEDG), światowy lider w dziedzinie inteligentnej energii, 15 sierpnia 2019 ogłosił, że Nadav Zafrir zostaje nowym współprzewodniczącym i członkiem zarządu. Nominacja została zatwierdzona jednogłośnie. Mianowanie nowego współprzewodniczącego ma na celu wzmocnienie kierownictwa firmy w obliczu ciągłej choroby Guya Selli, założyciela, prezesa i dyrektora generalnego SolarEdge.

Nadav Zafrir wnosi do SolarEdge dwudziestopięcioletnie doświadczenie w zakresie przywództwa cybernetycznego i rozwoju technologii. Jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym Team8, wiodącego think tanku, który koncentruje się na budowaniu i przyspieszaniu rozwoju firm specjalizujących się w odporności cybernetycznej oraz data science. Wcześniej był dowodzącym Wywiadu Technologicznego Sił Obrony Izraela.

solaredge

„Nadav Zafrir i ja współpracowaliśmy przez dekady, począwszy od zarządzania złożonymi zmianami technologicznymi w wojsku” – stwierdził Sella. „Nie wyobrażam sobie lepszego wyboru na współprzewodniczącego naszego zarządu niż Nadav Zafrir. Wiem, że jego doświadczenie jako menedżera, guru technologii i innowacyjnego myśliciela przyczyni się do tworzenia wizji SolarEdge w kierunku której patrzymy. Jestem zaszczycony i wdzięczny, że Nadav dołącza do mnie jako współprzewodniczący. ”

„Śledziłem SolarEdge od momentu jego założenia w 2006 r., poprzez jego rozwój, aż do pozycji lidera na rynku, jakim jest dzisiaj. SolarEdge to prawdziwa historia sukcesu i prawdziwym przywilejem jest dołączenie do członków zarządu SolarEdge i Guya Sella, aby zostać jego współprzewodniczącym ”- powiedział Zafrir.

O SolarEdge

SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnej energii. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i nieustannie koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszły postęp. SolarEdge opracowało inteligentne rozwiązanie falownika, które zmieniło sposób pozyskiwania energii i zarządzania nią w systemach fotowoltaicznych (PV). Zoptymalizowany falownik DC SolarEdge dąży do maksymalizacji wytwarzania energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii wytwarzanej przez system fotowoltaiczny. Kontynuując rozwój inteligentnej energii, SolarEdge zajmuje się szeroką gamą segmentów rynku energii poprzez swoje PV, magazynowanie, ładowanie EV, akumulatory, UPS, układy napędowe pojazdów elektrycznych i rozwiązania sieciowe. Więcej informacji o SolarEdge można znaleźć TUTAJ.

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.