SolarEdge odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na magazynowanie energii!

SolarEdge otwiera nowy zakład produkcyjny w Korei Południowej, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ogniwa do magazynowania energii. Nowy obiekt ma napędzać sprzedaż rozwiązań w zakresie magazynowania energii, zapewnić elastyczność łańcucha dostaw i innowacyjność dostarczanych produktów.

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.

SolarEdge - globalny lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, dostawca ogniw litowo-jonowych i zintegrowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ogłosił otwarcie "Sella 2" - zakładu produkującego ogniwa elektrochemiczne o mocy 2 GW. Sella 2, zlokalizowana w Eumseong Innovation City w Chungbuk w Korei Południowej, produkuje obecnie testowe ogniwa poddawane certyfikacji, a pełen rozruch produkcyjny spodziewany jest w drugiej połowie 2022 roku.

Sella 2, źródło: SolarEdge

Po uruchomieniu, Sella 2 umożliwi SolarEdge posiadanie własnych łancuchów dostaw baterii litowo-jonowych oraz infrastruktury do rozwoju nowych technologii i chemii ogniw akumulatorowych. Zakład ma produkować ogniwa dla budowy magazynów energii SolarEdge, a także ogniwa dla różnych gałęzi przemysłu, w tym aplikacji mobilnych, stacjonarnych systemów magazynowania energii (ESS) oraz zasilaczy UPS. Zakład może w przyszłości zwiększyć wydajność ogniw, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania magazynowania energii oferowane przez firmę.

Otwarcie Sella 2 jest ważnym przedsięwzięciem dla SolarEdge. Umożliwia nam to prowadzenie kluczowych procesów w zakresie rozwoju i produkcji zaawansowanych rozwiązań magazynowania energii dla naszej podstawowej działalności w zakresie energii słonecznej i dodatkowych zastosowań, przy jednoczesnym dalszym zabezpieczeniu odporności naszego łańcucha dostaw - powiedział Zvi Lando, Dyrektor Generalny SolarEdge.

Jak dodał, SolarEdge jest zaangażowany w rozwój swojej działalności na rynku magazynowania energii, a także w inwestycje w technologię ogniw akumulatorowych i produkcję ogniw, co jeszcze bardziej wzmocni ofertę firmy w zakresie produktów magazynowania energii.