SolarEdge ogłasza premierę portfolio produktów SolarEdge Home na targach Intersolar Europe 2022

Dziś jest szczególny dzień dla branży fotowoltaicznej - Targi Intersolar 2022 odbywające się w Monachium. To szczególny dzień również dla firmy SolarEdge, która właśnie podczas tego wydarzenia ogłasza premierę portfolio produktów SolarEdge Home.

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.

SolarEdge Home to innowacyjne rozwiązanie do zarządzania energią w domu, które pozwala właścicielom nieruchomości na optymalizację produkcji, wykorzystania i magazynowania energii słonecznej.

Rozwiązanie, przeznaczone do zastosowań jedno- i trójfazowych, składa się z inwerterów SolarEdge Home, akumulatora domowego, interfejsu rezerwowego, inteligentnych urządzeń energetycznych, takich jak SolarEdge EV Charger, regulator ciepłej wody i inteligentne liczniki, oraz systemu operacyjnego, który synchronizuje i zarządza urządzeniami. Opracowane w celu pozyskiwania większej ilości energii ze słońca rozwiązanie sprzężone z prądem stałym optymalizuje zużycie energii poprzez zasilanie odbiorników bezpośrednio energią słoneczną, magazynowanie energii i dostarczanie w czasie rzeczywistym zaleceń dostosowanych do zmieniających się potrzeb energetycznych.

System operacyjny SolarEdge Home opiera zalecenia dotyczące obciążenia i harmonogramu na wzorcach i preferencjach właściciela domu dotyczących zużycia energii. System ten wydłuża czas podtrzymania i zmniejsza zależność od sieci energetycznej, a zarządzanie nim odbywa się za pomocą jednej aplikacji mySolarEdge, która umożliwia właścicielom domów inteligentne zarządzanie i śledzenie zużycia energii słonecznej w domu, oszczędności energii i redukcję emisji dwutlenku węgla.

Dla instalatorów portfolio SolarEdge Home zostało zaprojektowane tak, aby uprościć instalację od projektu do uruchomienia i skrócić czas instalacji dzięki bezprzewodowej łączności plug-and-play.

"Opracowaliśmy kompletny system, który umożliwia zarówno zbieranie większej ilości energii ze słońca, jak i niezależność energetyczną dla właścicieli domów. Wierzymy, że inteligentne zarządzanie energią staje się coraz ważniejsze, ponieważ koszty energii elektrycznej i jej zużycie stale rosną." - powiedział Dyrektor Generalny SolarEdge, Zivi Lando

Zdaniem Zivi Lando, innowacyjne rozwiązania, które mogą łączyć wiele źródeł energii, odbiorników i akumulatorów, są kluczem do przyszłej niezależności energetycznej i zrównoważonego życia.

Materiał promocyjny