Kokam jest dostawcą akumulatorów litowo-jonowych i rozwiązań z zakresu przechowywania energii. Założona w 1989 roku firma produkuje akumulatory litowo-jonowe, zapewnia niezawodne, bezpieczne i wydajne rozwiązania w zakresie przechowywania energii już od ponad dwudziestu dziewięciu lat.

Kokam dostarcza swoje rozwiązania dla wielu różnych branż, w tym ESS (systemy magazynowania energii), UPS, pojazdy elektryczne, sektor lotniczy i morski itd.

Fotowoltaikę czeka rozwój?

Nabycie około 75% udziałów spółki Kokam w kapitale zakładowym stanowi łącznie około 88 milionów USD. Transakcja ma zostać ukończona w najbliższych tygodniach. Z biegiem czasu SolarEdge zamierza nabyć pozostałe akcje Kokam, które są obecnie notowane na koreańskiej giełdzie za pośrednictwem zakupów na otwartym rynku.

Ostatecznie inwestycja spowodowała, że Kokam będzie spółką zależną, należącą w całości do SolarEdge.

Guy Sell, CEO, prezes i założyciel SolarEdge uważa, że przejęcie Kokam pozwoli rozwinąć ofertę firmy, a portfolio wzbogaci się o sprawdzone akumulatory.

Innowacyjność technologiczna SolarEdge w połączeniu ze światowej klasy zespołem Kokam i ich renomowanymi rozwiązaniami w dziedzinie przechowywania energii, umożliwi bezproblemową integrację z obecnymi rozwiązaniami, dzięki czemu projekty z zakresu fotowoltaiki staną się jeszcze bardziej korzystne i inteligentne.

Informacje o technologii SolarEdge

SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii w branży energetycznej. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i nieustannie koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania, między innymi w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

SolarEdge opracował inteligentny projekt, który pozwala dzięki falownikom, optymalizatorom mocy i portalowi monitoringu na jeszcze większą kontrolę nad instalacją fotowoltaiczną. System SolarEdge to również  większe bezpieczeństwo i lepsze uzyski.

Kontynuując rozwój inteligentnej energii, SolarEdge zajmuje się szeroką gamą segmentów rynku energii. Oferuje rozwiązania PV, pamięci masowej, ładowania akumulatorów elektronicznych, UPS i usług sieciowych.

Informacje o firmie Kokam Co., Ltd.

Dzięki uznanej na całym świecie i opatentowanej technologii produkcji, Kokam Co., Ltd oferuje szeroką gamę baterii litowo-jonowych dla klientów w ponad 50 krajach i z wielu różnych branż, w tym Electric Vehicle (EV), Energy Storage System (ESS), obsługuje rynki lotnicze, morskie i przemysłowe.

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.