SolarEdge rozpoczyna dostawy nowej linii ogniw akumulatorowych do zastosowań w stacjonarnych magazynach energii

SolarEdge Technologies – globalny lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych – rozpoczął sprzedaż nowych ogniw akumulatorowych przeznaczonych do stacjonarnych zastosowań Energy Storage. Ogniwa do baterii SolarEdge są produkowane w Sella 2, nowym zakładzie produkcyjnym firmy w Korei Południowej.

Zdjęcie autora: SolarEdge
Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.

Podziel się

Nowa linia ogniw typu pouch Nickel Manganese Cobalt (NMC), produkowanych w Sella 2, nowym zakładzie produkcyjnym firmy w Korei Południowej, została zoptymalizowana pod kątem zastosowań w zakresie magazynowania energii w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym i użytkowym. Ogniwa obsługują wysoką żywotność cyklu (do 8000 cykli), wysoką gęstość energii, wysoką przepustowość mocy i szeroki zakres temperatur bez pogorszenia trwałości operacyjnej, umożliwiając SolarEdge dostarczanie rozwiązań bateryjnych, które obsługują szeroki zakres przypadków użycia, w tym wymagających aplikacji stabilności sieci. 

Szacuje się, że globalny rynek stacjonarnych magazynów energii wzrośnie z około 45 GWh w 2022 roku do 164 GWh do 2030 roku, a SolarEdge koncentruje się na wspieraniu tego krytycznego segmentu. Posiadanie kluczowych procesów i chemii ogniw pozwoli nam na dalsze zabezpieczenie odporności naszego łańcucha dostaw i zapewnia nam elastyczność w produkcji ogniw zoptymalizowanych pod kątem różnych rozwiązań w zakresie magazynowania energii. - powiedział Ronen Faier, dyrektor finansowy SolarEdge i dyrektor generalny działu SolarEdge Energy Storage.

Nowe rozwiązanie wpłynie również na nasz rodzimy rynek!

Magazynowanie energii staje się w Polsce coraz bardziej popularne, a nowe ogniwa produkowane w naszej fabryce Sella 2 w Korei Południowej są odpowiedzią na potrzeby rynku. Nasze rozwiązania magazynowania energii są przydatnym produktem dla klientów indywidualnych oraz firm zainteresowanych mikroinstalacjami PV. - dodał Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Poland.

Jak dodał, nowa linia ogniw sprawi, że magazyn energii SolarEdge będzie jeszcze bardziej atrakcyjną technologią do zastosowania w polskich domach i firmach.

Materiał promocyjny