SolarEdge Technologies jedną ze 100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosił, że Corporate Knights uznało spółkę za jedną ze stu najbardziej zrównoważonych firm na świecie w swoim globalnym indeksie 2024. Wyróżnienie podkreśla rozwój firmy w zakresie inteligentnych technologii energii odnawialnej i jej wkład w globalne przejście na gospodarkę niskoemisyjną.

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.

Podziel się

Firma SolarEdge została wyróżniona w dziedzinie zrównoważonego rozwoju za tworzenie technologii energii odnawialnej promujących gospodarkę niskoemisyjną, a także za inwestycje w zrównoważone rozwiązania. Firma SolarEdge została również doceniona za postępy w rozwijaniu różnych praktyk ESG (Environment, Social, Governance) i ciągłe dążenie do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważony rozwój jest podstawą misji SolarEdge i integralną częścią naszej długoterminowej strategii. Koncentrujemy się na tworzeniu rozwiązań, które pomagają sprostać wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi. Dzięki temu, że miliony domów na całym świecie są już podłączone do naszych zoptymalizowanych systemów PV, a ponad 50% firm z listy Fortune 100 posiada technologię SolarEdge w co najmniej jednej ze swoich lokalizacji, jesteśmy dumni z pozytywnego wpływu naszych inteligentnych technologii energetycznych” – mówi Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

Corporate Knights jest powszechnie uznawany za wiodący indeks zrównoważonego rozwoju, który podkreśla wpływ podstawowych produktów i usług firmy. W ramach procesu rankingowego, ponad 6700 globalnych spółek giełdowych o przychodach przekraczających 1 mld USD jest ocenianych pod kątem 25 kluczowych wskaźników wydajności, w tym % zrównoważonych przychodów, % zrównoważonych inwestycji, % zapłaconych podatków, wydajności węglowej oraz różnorodności rasowej i płciowej. Więcej informacji można znaleźć w pełnym rankingu Global 100 2024. 

Tym samym SolarEdge zyskuje coraz większe uznanie za swój zrównoważony wpływ i praktyki ESG. Do tej pory firma pojawiła się także w innych uznanych rankingach ESG, takich jak ISS, MSCI, S&P, a także otrzymała nagrody za zrównoważony rozwój.

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.