SolarEdge w stronę rozwoju energii słonecznej w Królestwie Arabii Saudyjskiej

Solaredge - siedziba

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosił utworzenie spółki joint venture (JV) z Ajlan & Bros Holding (ABH), jednym z największych konglomeratów sektora prywatnego w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Podmiot JV zostanie założony w Rijadzie, w Królestwie Arabii Saudyjskiej.

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.
Solaredge - siedziba

Podziel się

Spółka JV została utworzona w celu wspierania wdrażania inteligentnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej w Arabii Saudyjskiej, zgodnie z inicjatywą Saudi Vision 2030, której celem jest zmniejszenie zależności kraju od ropy naftowej do końca tej dekady. Wykorzystując ugruntowaną pozycję ABH w Arabii Saudyjskiej i ogromne doświadczenie zgromadzone przez SolarEdge w zakresie inteligentnych technologii energetycznych, JV będzie oferować przedsiębiorstwom w kraju rozwiązania z portfolio systemów SolarEdge do wytwarzania, magazynowania i zarządzania energią, a także modelowania lokalizacji i doradztwa w zakresie transformacji energetycznej.

Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z Ajlan & Bros Holding i wspierać podróż Arabii Saudyjskiej w kierunku "Wizji 2030". SolarEdge jest zaangażowany w napędzanie transformacji czystej energii na skalę globalną, czego przykładem jest ta spółka JV, która zapewni lokalnym przedsiębiorstwom w Arabii Saudyjskiej wsparcie, którego potrzebują, aby szybko odejść od paliw kopalnych na rzecz czystej energii słonecznej i osiągnąć swoje agresywne cele w zakresie energii odnawialnej

powiedział Zvi Lando, dyrektor generalny SolarEdge

JV będzie zarządzana wspólnie przez utalentowany zespół doświadczonych profesjonalistów z obu firm, z ABH jako większościowym udziałowcem.

Materiał promocyjny

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.