Aktualności Aktualności

SolarEdge wprowadza nową generację komercyjnych rozwiązań falownikowych w Polsce

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.

Nowy falownik SolarEdge wprowadza innowacyjną funkcję wstępnego przekazania do eksploatacji, która umożliwia łatwe zatwierdzenie każdego etapu procesu instalacji bezpośrednio z poziomu smartfona, przed podłączeniem jej do sieci. Rozwiązanie te pozwala na redukcję czasu potrzebnego na miejscu instalacji oraz związanych z tym kosztów pracy.

Nowy trójfazowy falownik z technologią Synergii jest odpowiedzią na dwa rosnące wymagania w europejskim sektorze C&I. Zapewniając podstawowe korzyści z optymalizacji DC i monitorowania o wysokiej rozdzielczości, nowy falownik z technologią Synergii jest odpowiedzią na zapotrzebowanie instalatorów na szybsze przekazanie instalacji do eksploatacji oraz na przyśpieszeniu procesów instalacyjnych, a także oferuje właścicielom systemów i inwestorom zwiększoną moc i skalowalność w celu poprawy ostatecznych rezultatów. - mówi Michał Marona, Country Manager SolarEdge w Polsce.

Modułowa konstrukcja, zaprojektowana z myślą o wydłużeniu czasu sprawności systemu, składa się z niezależnie od siebie pracujących jednostek Synergii i jest sterowana przy pomocy Managera Synergii. Łącząc dużą pojemność z łatwością instalacji, konstrukcja ta jest na tyle lekka, że może ją zainstalować dwuosobowy zespół instalatorów. Oferując zarówno wyższą wydajność, jak i skalowalność, nowe rozwiązanie jest również gotowe by magazynować energię, aby sprostać zmieniającym się potrzebom energetycznym.

Nowy falownik SolarEdge, źródło: SolarEdge

Oprócz zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa SolarEdge, w tym zintegrowanego zabezpieczenia przed zwarciem łukowym i szybkiego odcięciem od źródła energii, rozwiązanie wprowadza dodatkową ochronę dzięki wbudowanym czujnikom termicznym na zaciskach DC i AC, a także urządzeniom przeciwprzepięciowym.

Nowy trójfazowy falownik z technologią Synergii jest również dostępny na zamówienie w następujących mocach znamionowych: 66.6kW, 90kW oraz 100kW.