22 czerwca 2016 roku firma SolarEdge zdobyła prestiżową nagrodę Intersolar Award w kategorii fotowoltaika za technologię inwerterową HD-Wave podczas trwających obecnie targów Intersolar w Monachium w Niemczech.

Falownik w technologii HD-Wave, źródło: SolarEdge

SolarEdge Technologies to światowy lider w dziedzinie falowników fotowoltaicznych, optymalizacji mocy i usług monitoringu pracy modułów. Zapewnia inteligentne rozwiązania, które zmieniły sposób, w jaki energia jest gromadzona i zarządzana w systemach fotowoltaicznych. Zoptymalizowany system inwerterów zwiększa generację energii z poszczególnych modułów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii wytwarzanej z systemu fotowoltaicznego.

Falownik HD-Wave, za który firma otrzymała nagrodę, reprezentuje jeden z najbardziej znaczących skoków w technologii słonecznej w ciągu ostatnich 20 lat. Wykorzystuje on nową technologię konwersji zasilania, która znacznie zmniejsza wielkość i ciężar przetwornicy przy zachowaniu jej wydajności.

W falownikach zastosowano zaawansowaną cyfrową technologię, dzięki której falowniki mogą wysyłać do sieci energię o bardzo wysokiej jakości, idealnie dostosowaną do standardów sieci, charakteryzując się przy tym 16 razy mniejszą emisją pola magnetycznego. Posiadają też 2,5 razy mniej elementów chłodzących niż pozostałe falowniki w ofercie SolarEdge. Inwertery zasilane technologią HD-Wave mają mniej niż 6 kW mocy i ważą poniżej 9,5 kg.

„Jesteśmy dumni, że już drugi raz w ciągu 4 lat zyskaliśmy uznanie Intersolar i ich cenionych sędziów za nasze technologie, które zajmują wiodące pozycje w branży fotowoltaicznej”, powiedział Guy Sella, prezes SolarEdge.

Falowniki w technologii HD dostępne są już w wybranych lokalizacjach. SolarEdge planuje rozszerzyć ich dostępność jeszcze w 2016 roku.

Źródło: SolarEdge