SolarEdge z rekordem monitorowanych systemów PV

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.
ogniwa fotowoltaiczne

Firma SolarEdge wie, jak duże znaczenie ma monitorowanie instalacji fotowoltaicznej. Dla potwierdzenia przedstawiamy fakt, że niespełna dwa lata temu SolarEdge miał 500 000 monitorowanych systemów PV po siedmiu latach sprzedaży. Obecnie, liczba ta podwoiła się, osiągając 1 000 000 monitorowanych obiektów!

Jeszcze dekadę temu właściciele kosztownych instalacji PV zainstalowaliby je bez monitorowania inwestycji. Jednak wraz z rozwojem branży fotowoltaicznej rola monitoringu wydaje się być niezbędna do wydajnej eksploatacji dużej instalacji fotowoltaicznej”- stwierdził Lior Handelsman, wiceprezes ds. Marketingu i strategii produktów SolarEdge.

SolarEdge monitoruje już  1 000 000 obiektów fotowoltaicznych, które:

  • wyprodukowały 14 TWh energii,
  • zmniejszyły emisję CO2 o prawie 6,5 mld ton, co odpowiada równowartości ponad 20 000 000 sadzonych drzew.

Wszystkie falowniki SolarEdge z systemem monitorowania!

SolarEdge od 25 lat posiada bezpłatną platformę monitorowania. Monitoring oferuje wgląd w czasie rzeczywistym w aktualną wydajność systemu z dowolnego miejsca i dostarcza informacje zarówno instalatorom, jak i właścicielom systemu. Umożliwia również zdalne rozwiązywanie problemów.

Właściciele systemu mogą śledzić produkcję energii ze swojej instalacji oraz monitorować wpływ na środowisko. W przypadku systemów komercyjnych platforma monitorowania umożliwia ustawienie oczekiwanego współczynnika wydajności i śledzenie jego zmian.

Oprogramowanie coraz bardziej potrzebne fotowoltaice

We wczesnych latach komputeryzacji komputery miały ograniczoną funkcjonalność i oprogramowanie. Jednak w miarę, jak stawały się coraz potężniejsze i coraz bardziej połączone z szybką dwukierunkową siecią, pojawiła się konieczność stworzenia bardziej kompleksowego oprogramowania do tego celu.

Taki sam proces jest obserwowany obecnie w branży fotowoltaicznej. W przypadku systemów fotowoltaicznych w celu zmaksymalizowania ciągłej integracji z siecią oraz ich wpływu na nią, dedykowane i złożone oprogramowanie staję się coraz bardziej potrzebne. Początkowo najczęściej wykorzystywanym przez przemysł typem oprogramowania było to wspomagające tworzenie projektów instalacji.

Zarówno projektowanie instalacji, jak i oprogramowanie do symulacji PV, zostały szybko włączone do procesu planowania i sprzedaży.

Zobacz również