SolarEdge Technologies, Inc., uczestnik rynku inteligentnych systemów elektroenergetycznych, został nagrodzony pierwszym miejscem za technologie falowników HD-Wave w kategorii odnawialnych źródeł energii podczas gali Edison Awards.

Jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Stanach zjednoczonych uznających innowacje. SolarEdge dołączył do grona najbardziej uznanych firm na świecie podczas uroczystości wręczenia nagród, świętujących 31-lecie honorowania innowatorów i innowacji.

Źródło: edisonawards.com

Technologia HD-Wave Solar Edge – dlaczego taka wyjątkowa?

Zdaniem jury, firma SolarEdge stosuje nowatorskie podejście do projektowania falowników.

Technologia HD-Wave Solar Edge stanowi znaczny krok w ewolucji falowników słonecznych. Technologia ta radykalnie zmniejsza rozmiar i wagę falownika, dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu cyfrowemu. Nowa technologia zwiększa również niezawodność i optymalizuje wydajność systemów energii słonecznej, aby osiągnąć sprawność na poziomie 99%. Ten postęp umożliwia wytwarzanie większej ilości energii słonecznej przy niższych kosztach.

Źródło: SolarEdge

– Nasi sędziowie uznali SolarEdge za prawdziwego innowatora spośród wielu produktów w swojej kategorii – powiedział Frank Bonafilia, dyrektor wykonawczy Edison Awards.

– Inwerter SolarEdge z technologią HD-Wave został już doceniony przez przemysł fotowoltaiczny otrzymał nagrody za innowacyjność i ma potencjał do przyspieszenia wzrostu wykorzystania energii słonecznej – powiedział Guy Sella, dyrektor generalny SolarEdge, założyciel. – To zaszczyt być wybranym i być beneficjentem nagrody Edison, która nagradza firmy ze wszystkich branż za innowacyjność i biznes.

Lista nominowanych do Edison Award jest tworzona przez 3 000 czołowych biznesmenów, w tym zwycięzców poprzednich edycji, nauczycieli akademickich, liderów w dziedzinie rozwijania produktu, projektowania, inżynierii, nauki i medycyny.

O Edison Awards

Edison Award to projekt prowadzony przez Edison Universe, organizację non-profit, której celem jest wspieranie przyszłych innowatorów. Nagradzani są najlepsi innowatorzy od 1987 roku. Honorowane są firmy, które zmieniły rynek, stojąc na czele rozwoju nowych produktów i usług, marketingu oraz projektowania skoncentrowanego na człowieku, są to jedne z najważniejszych wyróżnień jakie firma może otrzymać w ramach udanej innowacji. Więcej informacji na temat Edison Awards oraz ich laureatów: www.edisonawards.com.

O SolarEdge Technologies

SolarEdge oferuje inteligentne rozwiązanie w zakresie konstrukcji falowników. Zoptymalizowany układ falownika SolarEdge DC maksymalizuje wytwarzanie energii na poszczególnych poziomach modułów fotowoltaicznych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii wytwarzanej przez system fotowoltaiczny. System SolarEdge, wspomagający PV, składa się z optymalizatorów mocy, falowników, inteligentnego zarządzania energią i platformy monitorowania opartej na chmurze. Rozwiązania SolarEdge są adresowane do szerokiej gamy segmentów rynku energii słonecznej, od domowych instalacji słonecznych po komercyjne i przemysłowe instalacje solarne. SolarEdge jest dostępny na stronie: http://www.solaredge.com

Redakcja GLOBEnergia