Mimo trudności związanych z pandemią, Solaris ostatnie miesiące wykorzystał bardzo produktywnie. Jak podaje firma, już ponad 150 bezemisyjnych autobusów Solaris jeździ po ulicach 20 polskich miast, a niedługo będzie ich jeszcze więcej. Ponad 300 kolejnych pojazdów jest w trakcie produkcji lub w trakcie dostaw. Co więcej, nie brakuje kolejnych kontraktów. Wkrótce już 490 elektrycznych Solarisów będzie jeździło po 33 polskich miastach.

Elektryczne Solarisy stanowią 76% całej polskiej floty e-busów, a tylko w 2019 roku aż 98% zamówień na autobusy elektryczne w Polsce trafiła właśnie do tej firmy.

Każde jedno z powierzonych nam zamówień jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem i nobilitacją, bez względu na to, czy dostarczamy jeden autobus elektryczny o długości 8,9 metra, czy 130 Urbino 18 electric, jak to ma miejsce w przypadku właśnie realizowanych dostaw do Warszawy. – powiedział Javier Calleja, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Dostawy i zamówienia na elektryczne autobusy Solaris w Polsce, źródło: Solaris

Kolejne zamówienia

Firma przyjmuje decyzje kolejnych samorządów i przedstawicieli miejskich zakładów autobusowych o chęci przejścia na elektromobilność. W ostatnich miesiącach zostały podpisane znaczące umowy na dostawę nowoczesnych autobusów elektrycznych do polskich miast. Jak podaje firma, największe zamówienia złożyły Lublin, Kraków, Poznań i Katowice.

Jesteśmy dumni, ponieważ każda kolejna tego typu decyzja zakupowa samorządów to krok w stronę czystego powietrza i wysokiej jakości życia w polskich miastach – powiedział Javier Calleja, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Nie tylko Polska

Autobusy Solaris jeżdżą nie tylko po ulicach polskich miast, ale po ponad 700 miastach w 32 państwach w Europie, Afryce oraz Azji. Polska zajmuje 5. miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby autobusów elektrycznych w miastach.

Źródło: solarisbus.com

Źródło zdjęcia głównego: solarisbus.com

Redakcja GLOBEnergia