Realizacją projektów solarnych we wschodnich Indiach o łącznej mocy 522 MW zajmie się spółka Goldman-Backed ReNew.

 
Spółka venture ReNew Power, indyjska firma zajmująca się nowymi technologiami energetycznymi, wspierana przez Goldman Sachs Group Inc, pokonała konkurencję na czwartkowej aukcji, gdzie przyznawane były prawa do budowy 1,2 GW projektów solarnych we wschodnim stanie Jharkand. 
ReNew zdobyła projekty o łącznej mocy 522 MW, jak poinformował D.K. Tewatia, dyrektor Agencji Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii Jharkhand. Powiedział też, że stan zlicytował projekty w bloku 1-GW oraz w bloku 200 MW, dodając, że twórcy byli odpowiedzialni za zorganizowanie gruntów dla projektów.
 
Dążymy do wydawania listów zainteresowania w ciągu najbliższych 15 dni, a po miesiącu, podpiszemy umowy na zakup energii.” – powiedział Tewatia. „Opłaty wahały się od 5,08 rupii ($ 0,08= 0,30 zł) do 7.90 rupii za kilowatogodzin, w zależności od wielkości projektów, z których wszystkie mają zostać oddane do eksploatacji w okresie od maja do listopada 2017 roku.”- dodał. 
 
Założona w 2011 roku firma ReNew Power posiada ponad 2 GW aktywów w postaci zielonej energii, które zostały zlecone lub są w trakcie budowy. Poza Goldman Sachs, firma podjęła się inwestycji z Abu Dhabi Investment Authority, Global Environment Fund oraz Azjatyckim Bankiem Rozwoju. ReNew Power działa w 8 indyjskich stanach. Rząd premiera Narendra Modi chce, aby zainstalowana moc w energetyce słonecznej w Indiach wzrosła do 100 GW do roku 2020, w porównaniu do obecnych 5,25 GW (stan z 31 stycznia 2016 r).
 
Jak poinformował Tewatia z Agencji Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii Jharkhand, do innych oferentów, którzy zdobyli prawa do opracowania projektów solarnych należą:
SunEdison Inc zdobyło prawa do budowy 150 MW
Suzlon Energy Ltd zdobyło prawa do budowy 175 MW
OPG Power Ventures Plc zdobyło prawa do budowy 124 MW
Adani Enterprises Ltd zdobyło prawa do budowy 50 MW
Acme Group zdobyło prawa do budowy 50 MW.
 
Źródło: renewableenergyworld.com