SolarWorld Americas dostarczy moduły o łącznej mocy 17,5 MW do projektu realizowanego na pustyni w USA.

 
Elektrownia budowana jest na pustyni Mojave w zachodniej części Las Vegas. 
 
Fabryka SolarWorld w Oregonie dostarczy moduły o pojedynczej mocy 340 W. Wieloletni partner amerykańskiej spółki zależnej, Bombard Renewable Energy, będzie odpowiedzialny za instalowanie 51 tysięcy modułów. Planowo projekt powinien zostać zakończony przed latem. 
 
W komunikacie prasowym, SolarWorld wskazuje na to, że zakończyło już kilka projektów na skalę MW w USA i Wielkiej Brytanii: W styczniu firma otrzymała zlecenie na 10,5 MW farmę w Oregonie oraz 5 MW instalację w Wielkiej Brytanii, która obecnie znajduje się w budowie.
 
Z kolei w Europie skala jest mniejsza. SolarWorld informuje, że przełomowa ceremonia dla 2 MW parku słonecznego w Holandii odbyła się pod koniec marca. 
„Rosnąca liczba dużych projektów pokazuje, że wysoka wydajność i jakość są również ważne w zakresie dużych inwestycji.” – powiedział prezes firmy Frank Asbeck. 
 
Jak podaje SolarWorld, udział dostaw dla dużych projektów wzrósł o 50% w roku 2015, w porównaniu do roku 2014. Powodem jest rosnąca świadomość jakości w segmencie dużych projektów.  Coraz częściej wykorzystywane są moduły o wysokiej wydajności w oparciu o nową technologię PERC.
 
Źródło: sunwindenergy.com