Aktualności Aktualności

Spirvent – nowa odsłona falownika i… nowy inwestor?

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

falownik wolta

Podziel się

Z wyzwaniami, jakie stawiał rynek fotowoltaiczny zmagali się nie tylko instalatorzy, dystrybutorzy czy inwestorzy, ale również nasi rodzimi producenci urządzeń fotowoltaicznych.

Chcieliśmy dzisiaj zwrócić Państwa uwagę na firmę Spirvent – to polski producent falowników fotowoltaicznych Wolta. Liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych w naszym kraju rośnie bardzo szybko. Spokojnie więc falowniki firmy Spirvent – dedykowane mikroinstalacjom znalazły swoje miejsce na rynku. Największą zaletą falowników Wolta jest dostosowanie do polskich warunków atmosferycznych, co przekłada się na umiejętność ich pracy przy niskim napięciu na panelach, w przeciwieństwie do innych urządzeń tej klasy.

Spirvent i nowy inwestor?

Dzisiaj jednak chcemy podzielić się z Państwem informacjami, jakie dotarły do naszej redakcji, a które mają szansę przyczynić się do intensywnego rozwoju tego polskiego producenta.

Według nieoficjalnych informacji, firma Spirvent ma szansę pozyskać nowego inwestora – partnera w projekcie, którego efektem ma być nowa linia produktów. Nowo przygotowywany produkt będzie miał szansę powstawać we współpracy z czołowym, światowym graczem w dziedzinie fotowoltaiki. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze jaka to firma i jaki produkt, ale będziemy się temu przyglądać z zaciekawieniem.

Trzeba przyznać, że dzięki temu kolejne polskie produkty fotowoltaiczne będą miały szansę szerzej zaistnieć!

Spirvent i nowe inwestycje

W ostatnich kilku miesiącach firma chwali się kolejnymi inwestycjami zrealizowanymi na falownikach Wolta. Przykładem jest instalacja hybrydowa wykorzystująca turbiny wiatrowe i moduły fotowoltaiczne.

Nowe falowniki Spirvent

Ostatnią wiadomością była nowa linia falowników – łatwiejsza w montażu, lżejsza i z nowymi rozwiązaniami dotyczącymi m. in. chłodzenia. Nowa wersja inwertera przede wszystkim jest o około 3 kg lżejsza. Wynik ten uzyskano poprzez zastosowanie aluminiowej pokrywy  o grubości 2 mm, bez uszczerbku dla jej wysokiego poziomu wytrzymałości. Zdecydowano się na usprawnienie procesu chłodzenia dzięki nowemu, żebrowanemu radiatorowi. Nowy system mocowania, znacząco ułatwi proces montażu.  Zmieniono uszczelnienie obudowy, co znacznie przyspieszy i ułatwi serwisowanie urządzenia.

falownik wolta
radiator, falownik Wolta

Nowa linia falowników (Źródło: Spirvent)

Świadczy to o tym, że firma liczy się z opinią instalatorów i inwestorów na temat swoich produktów, dostosowując się do potrzeb jakie zgłaszają zainteresowani produktami.

Za powodzenia w kluczowych dla firmy negocjacjach trzymamy kciuki, a naszych czytelników będziemy na bieżąco informować o ich przebiegu.

https://globenergia.pl/magazyn/ulepszenia-falownikach-spirvent/