W obliczu epidemii COVID-19, w Viessmann staraliśmy się dołożyć wszelkich starań, aby zachować ciągłość obsługi Klientów. Nasz dobrze zorganizowany i przede wszystkim zmobilizowany Zespół pozostawał do dyspozycji Klientów pracując w systemie pracy zdalnej. Dla serwisantów i instalatorów, którzy osobiście odwiedzali domy Klientów, wdrożyliśmy dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

Stworzyliśmy również projekt „Bezpieczna Ekipa”, by w tym wyjątkowym czasie w profesjonalny sposób i z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa, wspólnie przeprowadzić Klientów przez proces zakupu, montażu oraz serwisu urządzeń Viessmann. Pracownicy rekomendowanych przez Viessmann firm zostali specjalnie przygotowani do reagowania na sytuację zwiększonego zagrożenia koronawirusem za pomocą dedykowanych materiałów i szkoleń on-line.

bezpieczna ekipa

Dostępna całodobowo infolinia

Dodatkowo, byliśmy dostępni dla naszych Klientów przez całą dobę, siedem w dni w tygodniu poprzez telefoniczne i internetowe formy kontaktu. 24-godzinna infolinia techniczno-serwisowa oraz stały monitoring instalacji za pośrednictwem aplikacji ViCare to usługi dostępne dla naszych Klientów już od lat, ale to właśnie w czasie pandemii ich bezpieczeństwo i intuicyjna obsługa zyskały szczególne znaczenie i uznanie.

Kreatywnie i z pomysłem

Stworzyliśmy również serwis Viessmann #zainstalowaniwdomu, na którym publikowaliśmy praktyczne informacje i pomysły naszych Pracowników i Klientów, jak kreatywnie i z energią – spędzić czas kwarantanny.

Wszystkie ręce na pokład

Podczas pandemii udowodniliśmy, że dysponujemy zapleczem, które pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. Viessmann przekształciło część swoich obiektów produkcyjnych i wytwarza obecnie – oczywiście, poza wiodącymi rozwiązaniami – także respiratory, mobilne bloki intensywnej opieki medycznej, maski do oddychania oraz środki do dezynfekcji.

Co ważne, wszystkie pomysły, to inicjatywy naszych Pracowników.
Warto przywołać tutaj słowa Maximiliana Viessmanna, które w pełni oddają uczucia i wartości przyświecające naszej działalności. “Sposób, w jaki radzimy sobie z koronawirusem dzisiaj, zdeterminuje to, jak będziemy pamiętać ten czas w przyszłości – miejmy nadzieję, że osiągnięty nowy wymiar solidarności sprawi, że mimo wszystko będziemy mogli o tych wspólnych działaniach myśleć z dumą. “

Sebastian Walerysiak

Prezes Zarządu Viessmann