Stabilizacja sieci i innowacje technologiczne: relacja z Energy Day 2023 w Krakowie

W dniu 10 października 2023 roku odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla profesjonalistów z branży fotowoltaicznej - GoodWe Energy Day. Konferencja, która odbyła się w hotelu DoubleTree by Hilton w Krakowie, była nie tylko okazją do zdobycia konkretnych, merytorycznych informacji, ale również dostarczyła narzędzi niezbędnych do skutecznego funkcjonowania w dynamicznie ewoluującym rynku PV. 

Zdjęcie autora: GoodWe

GoodWe

producent falowników

Podziel się

Dzień pełen wrażeń

Poranek skupiony był wokół prezentacji najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie fotowoltaiki, oferując uczestnikom wgląd w innowacyjne propozycje wiodących producentów oraz głębsze zrozumienie obecnych trendów branżowych od planowania instalacji i doboru falownika, magazynu, licznika i modułów, aż po nowoczesne konstrukcje dachowe.

„Bardzo cenimy tego typu wydarzenia, ponieważ stanowią one świetną platformę do wymiany informacji, doświadczeń, jak i nawiązywania nowych kontaktów”Bartłomiej Świderek, Globenergia.

Wysokie napięcie w sieci? – GoodWe ma na to sposób!

Wisienką na torcie była premiera rozwiązania odpowiadającego na często pojawiający się problem z wysokim napięciem w sieci. GoodWe jako pierwszy na rynku wprowadza innowacyjne rozwiązanie do swoich falowników hybrydowych. Nie jest ono zarezerwowane tylko dla nowych falowników. Producent planuje integrację tego innowacyjnego rozwiązania także do już zainstalowanych falowników. Dzięki temu klienci będą mieli możliwość ulepszenia swoich istniejących systemów bez konieczności wymiany sprzętu. 

Technical Manager Eastern and South-Eastern Europe, GoodWe – Cezary Wawrzos: „Aktualnie w Polsce borykamy się z wysokim napięciem w sieci i wyłączającymi się falownikami szczególnie na terenach wiejskich. Podczas Energy Day w Krakowie przedstawiliśmy innowacyjne rozwiązanie, które ten problem eliminuje. Nasze falowniki potrafią oddawać energię na fazy, które mają najniższe napięcia. Dzięki temu nasze falowniki stabilizują sieć.” To nowatorskie podejście do stabilizacji sieci będzie nie tylko korzystne dla użytkowników, ale również umocni pozycję naszych dystrybutorów na rynku. Więcej na ten temat tutaj.

“Zaproponowane rozwiązanie jest koncepcyjnie bardzo dobre i może przynieść pożądane skutki szczególnie w sieciach, gdzie występuje duża asymetria obciążenia poszczególnych faz przez odbiorców” - mówi Bogdan Szymański, wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej.

Panel ekspertów

Panel dyskusyjny poświęcony aktualnej sytuacji i potencjalnych kierunkach rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce dał ekspertom oraz uczestnikom możliwość dyskusji na temat najnowszych osiągnięć technicznych i przyszłości branży fotowoltaicznej w naszym kraju. Uczestnicy mieli szansę na bezpośredni dialog ze specjalistami z branży i doradcami technicznymi, co umożliwiło im rozwianie wątpliwości oraz zdobycie wiedzy na temat najnowszych osiągnięć i zaadresowanie wyzwań w dziedzinie fotowoltaiki.

„Takie spotkania jak GoodWe Energy Day są bardzo dobrym początkiem rozwoju rynku magazynowania energii w Polsce. To, że impreza się udała, świadczy fakt, że trzeba było dostawiać krzesła na ponad 100 sali. Zebranie takiego audytorium to nie jest łatwa sprawa, tym bardziej w debiutującej imprezie. Od strony organizacyjnej też wszystko dopięte na ostatni guzik, a to że całość była dziełem kompletnym świadczy fakt bardzo wysokich ocen z ankiety, wypełnionej już po imprezie”Maciej Borowiak, Prezes SBF.

Co łączy fotowoltaikę z łodzią podwodną?

…wiedzą tylko uczestnicy punktów popołudniowych praktycznych warsztatów "Od Handlowca do Doradcy: Instalacja PV z magazynem energii - klucz do opłacalnej inwestycji. Jak przekonać Klienta?" prowadzone przez Macieja Borowiaka. Sprzedawcy i instalatorzy mieli okazję obalić mity, poznać najczęściej popełniane błędy, szybko wyliczyć zwrot z inwestycji i zgłębić temat przekształcenia roli zwykłego sprzedawcy czy instalatora w rzetelnego doradcę i edukatora dla klienta. To zagadnienie zostało poparte konkretnymi danymi, które wykazały opłacalność inwestycji w magazyn energii, zwłaszcza w kontekście obecnych cen prądu oraz dostępnych dotacji. 

„Wydarzenie Energy Day zorganizowane przez GoodWe było świetną okazją na poznanie nowości produktowych organizatora i partnerów wydarzenia. Mogliśmy dowiedzieć się o planach i pomysłach na wyzwania stawiane przez polski rynek oraz o szczególnie ciekawym rozwiązaniu GoodWe polegającym na inteligentnym stabilizowaniu sieci energetycznej za pomocą swoich falowników hybrydowych. Oprócz zagadnień technicznych uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w interaktywnych warsztatach i poznać profesjonalne techniki sprzedażowe” - mówi uczestnik Mateusz Rolka

Sukces inauguracyjnego GoodWe Energy Day 2023

Marketing Manager CEE Countries, GoodWe – Orysya Levchenko: „Nasze wydarzenie zostało ocenione przez uczestników na imponujące 4,8 punktu na 5 możliwych, a aż 99% zadeklarowało chęć udziału w kolejnej edycji! To niezwykle budujący sygnał dla naszego zespołu i dowód na to, że GoodWe Energy Day spełniło oczekiwania profesjonalistów z branży fotowoltaicznej”.

Wydarzenie to nie tylko stanowiło okazję do zdobycia konkretnej, merytorycznej wiedzy, ale także umożliwiło nawiązanie cennych kontaktów w branży. W ten sposób, uczestnicy zostali wyposażeni w narzędzia niezbędne do skutecznego funkcjonowania w dynamicznie rozwijającym się rynku fotowoltaicznym w Polsce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz partnerom za niezapomniane chwile podczas pierwszej edycji wydarzenia "GoodWe Energy Day 2023" w Krakowie! Razem tworzymy przyszłość fotowoltaiki w Polsce! Do zobaczenia na kolejnej edycji!

O firmie GoodWe 

GoodWe jest wiodącym światowym producentem falowników fotowoltaicznych i dostawcą inteligentnych rozwiązań energetycznych notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju (Kod giełdowy: 688390). Firma zatrudnia ponad 4600 pracowników na całym świecie i ma na swoim koncie ponad 52 GW instalacji w ponad 100 krajach i regionach. GoodWe oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań dostosowanych do domowych, komercyjnych i przemysłowych systemów fotowoltaicznych na skalę użytkową, dostarczając niezawodne i wydajne urządzenia w całym swoim portfolio. W 2021 roku firma GoodWe została uznana przez Wood Mackenzie za jednego z trzech największych dostawców falowników hybrydowych na świecie. Instytut Energii Odnawialnej w raporcie „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2023” wymienił GoodWe jako jednego z 3. najczęściej wybieranych producentów falowników w Polsce. Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić  https://pl.goodwe.com/ 

Zdjęcie autora: GoodWe

GoodWe

producent falowników