Wzrost sprzedaży

W ciągu ostatnich tygodni zainteresowanie zakupem systemu fotowoltaicznego spadło w bardzo małym stopniu, z widoczną w ostatnich dniach tendencją wzrostową. Zauważalne było wstrzymanie niektórych inwestycji realizowanych przez przedsiębiorstwa, rekompensuje to natomiast znaczny wzrost sprzedaży zestawów fotowoltaicznych w zakresie mocy 3-10kWp. Dla prosumentów, którzy są przygotowani na tego typu inwestycję, jest to idealny czas – zarówno rozpatrując taką inwestycję pod kątem okresu zwrotu, jak i patrząc na uniezależnienie się od podwyżek cen energii elektrycznej, które są nieuniknione.

Ponadto klienci indywidualni lokując pieniądze w instalację fotowoltaiczną, chronią swój kapitał przed inflacją, która aktualnie zyskuje na sile. Okazuje się, że system fotowoltaiczny daje również poczucie niezależności, które w trudnych czasach jest szczególnie potrzebne. Jako dystrybutor systemów PV, firma Keno podjęła kroki w celu zapewnienia ciągłości dostaw i dużego stanu magazynowego. Od początku kwietnia zwiększeniu uległa powierzchnia magazynowa, dając nam na ten moment do dyspozycji 13000 m2. Na chwilę obecną dział sprzedaży funkcjonuje bez zakłóceń zdalnie, a magazyn pozostaje do dyspozycji w typowym wymiarze godzin.


Pozytywne aspekty komunikacji zdalnej

Wyraźnie widoczna jest również tendencja czerpania z dobrodziejstw komunikacji zdalnej przez producentów modułów i falowników, którzy organizują webinaria cieszące się rosnącym zainteresowaniem ze strony instalatorów. Bazując na komunikacji online, również dział techniczny Keno dociera do instalatorów serią krótkich filmów instruktażowych, które pozwalają na rozwinięcie odpowiedzi do najczęściej pojawiających się ze strony instalatorów pytań.

Optymistyczne prognozy i obniżenie cen

Pomimo drobnych wahań na rynku, oceniamy sytuację jako bardzo dobrą. I kwartał 2020 roku okazał się dla Keno kwartałem rekordowym. Daje nam to pewność, że rok 2020 okaże się również rekordowym w stosunku do roku poprzedniego zarówno pod kątem sprzedaży zestawów fotowoltaicznych, jak i mocy przyłączonych instalacji do sieci elektroenergetycznej. Ponadto, aby solidarnie z klientami przejść przez ten szczególny czas, firma Keno podjęła decyzję o obniżeniu cen modułów. Pomimo wahań kursu EUR oraz dzięki dużej skali zamówień, cena większości modułów ma korzystniejszą cenę, dając kolejny argument przemawiający za zakupem systemu fotowoltaicznego.

Keno