Stacja do ładowania samochodu elektrycznego

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

auto
SMART Station

RWE Polska rozpoczyna współpracę z Renault, ukierunkowaną na promocję elektromobilności w Polsce. Firmy połączyła wspólna wizja ekologicznych miast przyszłości, w których napędzane zieloną energią samochody elektryczne poruszają się, nie emitując hałasu. Dzięki partnerstwu spółek, klienci już dziś mogą nabyć indywidualną stację do ładowania samochodu elektrycznego.

Kupując stacje do ładowania samochodu elektrycznego, klient może skorzystać także z oferty sprzedaży energii ze źródeł odnawialnych, wygenerowanej w parkach wiatrowych zlokalizowanych na Suwalszczyźnie i Pomorzu.

Współpraca RWE i firmy Renault to kolejny element budowy sieci ekologicznego transportu prywatnego na terenie Polski. RWE widzi w tym sektorze znaczny potencjał inwestycyjny na kolejne lata.

Od 2009 roku firma realizuje w Polsce pilotażowy program montażu ogólnodostępnych stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie w kluczowych lokalizacjach Warszawy zainstalowanych jest 12 stacji. Do czasu zakończenia projektu pilotażowego koszty ładowania pokrywa RWE.

Dziś RWE idzie o krok dalej i proponuje osobom zainteresowanym innowacyjnymi rozwiązaniami i ochroną środowiska dwa modele stacji do ładowania: naścienną  tzw. Wall Box i wolnostojący punkt ładowania RWE, każdy w różnych wariantach prędkości ładowania.

Stacje są bezpieczne i proste w użyciu. Czas ładowania samochodu uzależniony jest głównie od pojemności baterii, parametrów stacji oraz samochodu i trwa średnio od 1 do 6 godzin, odbywa się w czasie, kiedy samochód nie jest użytkowany.

Smart Box

Stacje można zakupić zarówno w RWE, jak i w salonach firmy Renault, cena modelu Easy-box (3,7 kW) wynosi 3 400,00 PLN.

Stacje naścienne służą do indywidualnego ładowania samochodów elektrycznych w dogodnym czasie. Oferta stacji wolnostojących skierowana jest przede wszystkim do klientów biznesowych, korzystających z floty samochodowej. Stacje można zamontować na parkingu lub garażu podziemnym.

RWE posiada rozbudowaną sieć ładowania samochodów w całej Europie. W 17 krajach Starego Kontynentu dla użytkowników samochodów elektrycznych dostępnych jest ponad 1.800 publicznych stacji zainstalowanych w kluczowych lokalizacjach przestrzeni miejskiej. W zakresie indywidualnych punktów ładowania RWE współpracuje z koncernem Renault w Niemczech, Austrii i Holandii. Dotychczas firma dostarczyła odbiorcom, także w Polsce ponad 1000 różnych urządzeń ładujących samochody elektryczne.

Źródło: RWE