Starbucks kontynuuje zaangażowanie w odnawialne źródła energii, ogłaszając partnerstwo z deweloperem energii słonecznej Cypress Creek Renewables i amerykańskim bankiem w celu zasilenia sklepów 360 Starbucks w Houston, Dallas, Fort Worth, Plano i Arlington dwoma farmami fotowoltaicznymi.

Starbucks inwestuje również oddzielnie w sześć innych farm słonecznych w Teksasie obsługiwanych przez Cypress. W sumie gigant z siedzibą w Seattle szacuje, że osiem gospodarstw zmniejszy emisję dwutlenku węgla w swoich sklepach o około 101 000 ton rocznie.

600 sklepów zasilanych fotowoltaiką

To nie pierwsza duża inwestycja, jaką Starbucks dokonał w energię słoneczną. W maju 2017 roku Starbucks ogłosił, że 149 000 paneli słonecznych będzie zasilać 600 sklepów w Północnej Karolinie, Delaware, Kentucky, Maryland, Wirginii, Zachodniej Wirginii i Waszyngtonie.

Projekt w Północnej Karolinie stanowił nową fazę dla inwestycji w zieloną energię Starbucks, podczas gdy najnowsze partnerstwo w Teksasie jest kolejnym rozdziałem ożywionego zaangażowania firmy.

Oszczędności dzięki OZE

We wrześniu 2018 r. Starbucks ogłosił zobowiązanie „Starbucks Greener Stores” do zbudowania i obsługi 10 000 „bardziej ekologicznych” sklepów Starbucks do 2025 r., co ma przynieść firmie oszczędności w wysokości 50 mln USD w kosztach usług użyteczności publicznej w ciągu następnej dekady.

Każdy ze sklepów Starbucks skupi się na efektywności energetycznej, zainwestuje w energię słoneczną i wiatrową, zmniejszy ilość odpadów, będzie budowana i eksploatowana z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony.

Ekologiczny kubek w sieciówkach

Te alternatywne projekty energetyczne są częścią wielu inicjatyw zrównoważonego rozwoju rozpoczętych przez firmę.

Starbucks, razem z McDonald’s, Yum! Brands Inc. i Wendy’s dołączyły do ​​The Coca-Cola Company, Nestle i World Wildlife Fund, jako partner w konkursie NextGen Cup Challenge, starając się opracować kompostowalny kubek, który będzie używany zarówno do gorących i zimnych napojów.

Źródło: nrn.com

Redakcja GLOBEnergia