Klientom, którzy zdalny nadzór nad instalacją chcą dodatkowo powierzyć fachowcom, taka usługa może być oferowana przy wykorzystaniu aplikacji Vitoguide. Aplikacja mobilna ViCare stwarza nowe możliwości obsługi systemu ogrzewania przez Internet. Jej graficzny interfejs pozwala na całkowicie intuicyjną obsługę.

Automatyczne oszczędzanie energii

Aplikacja ViCare została zaprojektowana do obsługi jednego urządzenia grzewczego. Jednym ruchem palca ustawia się żądaną temperaturę w pomieszczeniu czy przełącza instalację np. z normalnego trybu ogrzewania na tryb „party” (czyli „ciepło przez całą noc”). Kiedy użytkownik wychodzi z domu, za pomocą jednego polecenia, łatwo i szybko może przestawić ogrzewanie na niższą temperaturę, oszczędzając w ten sposób energię cieplną i minimalizując swoje zaangażowanie w zarządzanie ogrzewaniem w domu. Natomiast funkcja asystenta pozwala użytkownikowi na zaprogramowanie różnych okresów ogrzewania w poszczególne dni. Dodatkowo, w ramach funkcji asystenta, osobny przycisk na ekranie startowym wyświetla liczne wskazówki dotyczące możliwości zaoszczędzenia energii.

Wygląd aplikacji ViCare. Zielony kolor w aplikacji świadczy o prawidłowej pracy instalacji grzewczej (Źródło: Viessmann)

Praca instalacji zawsze pod kontrolą

Aby ułatwić użytkownikom błyskawiczną ocenę sytuacji oraz ewentualnie wskazać potrzebę kontaktu z serwisem, stan instalacji grzewczej zarządzanej przy wykorzystaniu aplikacji ViCare jest dodatkowo charakteryzowany przez określone kolory. Użytkownik jednym spojrzeniem może ocenić, czy wszystkie parametry instalacji grzewczej pozostają w zielonym obszarze, który oznacza poprawne jej działanie. Żółte pole sygnalizuje zbliżający się termin przeglądu, natomiast przy kolorze czerwonym aplikacja zgłasza usterki, ponieważ dzieje się coś złego w instalacji. Wyświetlany jest wówczas automatycznie kontakt do firmy Viessmann lub jej Partnera. Aby aplikacja wyświetliła kontakt do Partnera Viessmann, należy wcześniej wprowadzić jego dane kontaktowe.

Użytkownicy urządzeń grzewczych Viessmann mają również możliwość powierzenia zdalnego monitoringu instalacji w swoim domu fachowcom wyposażonym w system Vitoguide. Dzięki czemu wybrana firma będzie mieć ciągły wgląd w instalację grzewczą.

Moduł WLAN Vitoconnect 100

Interfejs między kotłem grzewczym a aplikacją mobilną ViCare stanowi moduł WLAN Vitoconnect 100. Przyłącza się go bezpośrednio do regulatora Vitotronic za pomocą przewodu. Adapter o wymiarach 10×10 cm przewidziany jest do montażu naściennego. Moduł Vitoconnect 100 pod- łącza się do internetu i rejestruje w trybie plug & play. W tym celu wystarczy zeskanować smartfonem załączony do modułu kod QR. Vitoconnect 100 jest kompatybilny z urzą- dzeniami mobilnymi z systemami operacyjnymi iOS 8.0 i Android 4.4. Kontrolki LED sygnalizują wymianę danych między regulatorem kotła a internetem, ułatwiając diagnozę podczas uruchomienia.

Moduł Vitoconnect 100 (Źródło: Viessmann)

Obsługa także do istniejących instalacji

Aplikacja ViCare obsługuje również już istniejące instalacje grzewcze firmy Viessmann. Większość gazowych i olejowych kotłów grzewczych wyposażonych w regulatory Vitotronic, które były instalowane od 2004 r., można teraz komfortowo, łatwo, szybko i z dowolnego miejsca obsługiwać on-line za pomocą aplikacji ViCare. Vitoconnect już obsługuje pompy ciepła, urządzenia hybrydowe (Vitocaldens), kotły na paliwo stałe wyposażone w regulator Vitotronic.

Zyskaj dodatkowy rok gwarancji na kocioł lub pompę ciepła

Zacznij sterować swoją instalacją za pomocą aplikacji ViCare i Vitoconnect – zaproś firmę Viessmann jako partnera serwisowego poprzez ViCare a otrzymasz gratis dodatkowy rok gwarancji na kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła! Szczegóły na stronie internetowej: www.viessmann.pl/vicare

 

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych