Sukces marki Hypontech po badaniu magazynów energii przez ekspertów z HTW Berlin

Firma Hypontech, znana z rozwiązań związanych z energią odnawialną, z zadowoleniem ogłasza swoje osiągnięcia z Inspekcji Magazynowania Energii  zrealizowaną przez ekspertów z HTW w Berlinie. Inspekcja ta, przeprowadzana corocznie przez niezależne instytuty, stanowi istotny punkt odniesienia dla uczestników w branży, oceniając wydajność, straty w trybie czuwania oraz ogólną wydajność różnych systemów magazynowania energii.

Zdjęcie autora: Hypontech
Zdjęcie autora: Hypontech

Hypontech

Producent falowników fotowoltaicznych

Podziel się

Imponujący wynik wydajności 

Podczas swojego pierwszego udziału w tej inspekcji, system magazynowania energii firmy Hypontech, oparty na falowniku hybrydowym Hypontech HHT-12000 i akumulatorze HBP-H15, osiągnął imponujący wskaźnik wydajności systemu (SPI) na poziomie 94,4%.

Inspekcja Magazynowania Energii HTW Berlin jest uznawana za niezależnie porównanie przemysłowych systemów magazynowania energii w budynkach mieszkalnych. Jest to ceniony proces, który zapewnia niezależną i obiektywną ocenę technologii magazynowania energii, wspomagając specjalistów z branży, badaczy oraz decydentów w podejmowaniu świadomych decyzji. W tym roku, rywalizowało ze sobą 20 systemów magazynowania energii od 14 producentów. Ocena opierała się na SPI (System Performance Index), czyli wskaźniku ekonomicznym, który wskazuje o ile testowany system magazynowy obniża koszty energii elektrycznej w porównaniu z „idealnym” systemem magazynowania energii.

Źródło: Hypontech

System magazynowania energii Hypontech wykazał się przewagą w różnych testach wydajności, w tym pod względem nominalnej mocy rozładowania, użytecznej pojemności akumulatora, średniej wydajności ścieżki rozładowywania akumulatora AC, wydajności zasilania PV oraz wydajności ładowania akumulatora PV, co przekłada się na oszczędności kosztów w porównaniu do mniej wydajnych rozwiązań.

Testy systemu magazynowania energii firmy Hypontech przeprowadzono niezależnie przez wiodącą na świecie organizację testującą TÜV SÜD. Po dokładnej ocenie, rozwiązanie to wykazało wyjątkową wydajność w przypadku referencyjnym (system fotowoltaiczny o mocy 10 KWp), co podkreśla zaangażowanie firmy Hypontech w dostarczanie swoim klientom wydajnych, niezawodnych i zrównoważonych rozwiązań energetycznych.

Hypontech: Innowacyjne rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla różnych zastosowań

Źródło: Hypontech

Firma Hypontech oferuje wszechstronną gamę produktów do magazynowania energii, w tym hybrydowe inwertery, baterie, ładowarki EV itp., zaprojektowane do różnych zastosowań. Rozwiązania te są dostosowane do różnych scenariuszy, w tym: maksymalizacji produkcji własnej energii elektrycznej w regionach o wysokich kosztach, zapewnienia nieprzerwanego zasilania w trybie rezerwowym oraz dostarczania energii poza siecią w obszarach o słabych infrastrukturach energetycznych. Wykorzystując cyfryzację i zaawansowane technologie, firma Hypontech umożliwia inteligentne zarządzanie energią dzięki swojej platformie monitorowania Hypon.Cloud, co pozwala użytkownikom na efektywną kontrolę zużycia energii.