Sungrow – jeden z czołowych dostawców falowników ogłosił, że firma ponownie została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w rankingu wiarygodności bankowej opracowanym przez BloombergNEF. W oparciu o najnowszy raport PV Module & Inverter Bankability 2020, Sungrow jako jedyny producent osiągnął pełną bankowalność na poziomie 100%.

BloombergNEF’s inverter bankability survey results

Ranking BNEF

Raport BNEF szczegółowo opisuje wyniki przeprowadzonego badania, które ma na celu identyfikację, który z producentów jest najbardziej obiecujący do uzyskania finansowania przez banki komercyjne. Badanie objęło 32 banki, fundusze, wykonawców inżynierii słonecznej, niezależnych producentów energii i doradców technicznych z całego świata. W raporcie uwzględniono możliwości producentów, kondycję finansową, lokalne wsparcie i serwis, gwarancje i możliwości techniczne jako główne wskaźniki i punkty odniesienia dla instytucji finansowych przy udzielaniu kredytów komercyjnych, a deweloperom przy wyborze marki.

Celem badania jest ocena, które produkty wykorzystywane w projektach z największym prawdopodobieństwem pozyskają finansowanie dłużne bez regresu z banków komercyjnych. Im wyższa pozycja producenta w rankingu, tym większa szansa, że banki będą bardziej skłonne, by udzielać pożyczek długoterminowych dla projektów fotowoltaicznych, w ramach których wykorzystywane będą właśnie te produkty, zapewniając korzystny i stały zwrot z inwestycji.

W kategorii modułów fotowoltaicznych pierwsze miejsce zająło LONGi Solar. W kontekście modułów PV, kluczowym wnioskiem raportu jest to, że moduły bifacialne są cenione jako wysoce opłacalne przez wszystkich respondentów badania, co pokazuje, że ta technologia stała się standardem w globalnym przemyśle słonecznym.

W kategorii inwerterów fotowoltaicznych Sungrow, jako jedyny producent uzyskał pierwsze miejsce w rankingu drugi raz z rzędu.

Sukces marki Sungrow

Sungrow upatruje swój sukces w długotrwałych wysiłkach jakim jest wypełnianie misji, której przyświeca maksyma „Czysta energia dla wszystkich”, największym w branży zespole badawczo-rozwojowym i 23 latom doświadczenia. Firma wciąż opracowuje nowe produkty dostosowane do wymagań rynkowych, a także do rosnącego popytu. Jakość produktów potwierdzają ośrodki badawcze akredytowane przez TÜV, CSA, UL i CNAS. O sukcesie marki stanowią również wyniki finansowe. Wzrost przychodów rok do roku osiągnięty w pierwszej połowie 2020r. wyniósł 55,57%.

Źródła: Sungrow, renewableenergymagazine.com

Redakcja GLOBEnergia